*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Άκρινγκτον – Ντονκάστερ 0-0

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν και στο κύπελλο φέτος, φέρνοντας ισοπαλία στην έδρα της Ντονκάστερ με 2-2, ενώ ο επαναληπτικός έληξε 1-1 στην κανονική διάρκεια, με την Ντονκάστερ να κερδίζει στην παράταση.

*Τρία σερί Χ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γουόλσολ, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τους Άϊρονσαϊντ (33’), Αντελακούν (77’), δεχόμενη απλά ένα γκολ στις καθυστερήσεις από τον Χάτσινσον στο 93’.

Η Ντονκάστερ κέρδισε την Γουόλσολ με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας έβδομη σερί νίκη, εννιά στους 12 τελευταίους αγώνες, όπου έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Από αυτές τις εννιά νίκες, οι πέντε είναι σερί στα τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της, επιβεβαιώνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, από τις πιο φορμαρισμένες, αν όχι η πιο φορμαρισμένη, ομάδες του πρωταθλήματος.

Ανέβηκε, έστω και οριακά, στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του για την ακρίβεια, στo -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Ντονκάστερ Στατιστικά

*7/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*155/27 over 2,5 εντός έδρα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Νιούπορτ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Μόρις στο 13’. Ισοφάρισε γρήγορα, με τον Χέντερσον στο 22’, πήρε προβάδισμα με το δεύτερο τέρμα από τον Λέιχ στο 46’ και σφράγισε τη νίκη της με ένα τρίτο γκολ από τον Πρίτσαρντ (67’).

Η Άκρινγκτον προέρχεται από μεγάλη νίκη ψυχολογίας, καθώς κέρδισε 1-3 έδρας την Νιούπορτ, πρώτη έπειτα από τέσσερις αγώνες πάλι, ενώ γενικώς εχει μόλις τρεις νίκες και εφτά ήττες στα 10 τελευταία παιχνίδια, ενώ έχει έφτα ήττες και μόλις δύο νίκες στα 14 πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της.

Η αλλαγή προπονητή δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα, έχοντας τον Τζον Ντούλαν πλέον στον πάγκο της, χωρίς ωστόσο να έχει βελτιωθεί αισθητά.
Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του και αυτή βαθμολογικά αδιάφορη.