*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουόκινγκ-Νοτς Κάουντι 2-3

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, αστοχώντας σε πέναλτι. Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Μπόστοκ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Μάλιν στο 50’ και βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Μεντί στο 69’. Και παρόλο που ισοφάρισε με τον Κάμερον στο 75ο λεπτό, βρέθηκε πάλι πίσω στο σκορ από γκολ του Λι στο 78’.

Η Νοτς Κάουντι ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Ρέξαμ στο μεγάλο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής, χάνοντας πέναλτι στις καθυστερήσεις, ένα αποτέλεσμα που ίσως της στοιχίσει την απευθείας άνοδο. Στο γήπεδό της έχει πετύχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Βρίσκεται πλέον στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -3 από την πρωτοπόρο Ρέξαμ και την απευθείας άνοδο, έχοντας και παιχνίδι περισσότερο. Και όλα δείχνουν πώς πολύ πιθανόν να χρειαστεί να διεκδικήσει την άνοδο μέσω των πλέι οφς.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειψε λόγω κάποιων ενοχλήσεων ο αμυντικός Αντεμπάγιο – Ρόουλινγκ που είναι αμφίβολος.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει δύο συνεχόμενα over 2,5

*Εχει 16/24 over 2,5 εντός έδρας, 13/21 στο πρωτάθλημα

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σάουθεντ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Ντάκερς στο 46’, δεχόμενη την ισοφάριση σχετικά γρήγορα, με τον Μπριτζ στο 52’.

Η Γουόκινγκ έφερε ισοπαλία 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σάουθεντ, δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Και οι δύο νίκες σε αυτό το διάστημα ήρθαν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από την έδρα της.

Είναι πάντα πολύ ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 3η θέση για την ακρίβεια, που εξασφαλίζει απευθείας συμμετοχή στα ημιτελικά των πλέι οφς, αλλά έχει πάρα πολύ μεγάλη απόσταση, στο -24 από τη σημερινή της αντίπαλο. Αλλά πλέον έχει φτάσει σε απόσταση βολής, στο +1, από την τέταρτη Τσέστερφιλντ.

Από το τελευταίο παιχνίδι έλειψαν λόγω τραυματισμών οι επιθετικοί Νέλσον, Γκρέκο – Κοξ, που συνεχίζουν να απουσιάζουν, ενώ χτύπησε και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Γουίλκινσον που έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια.