*Goal/Goal & Over 2.5 ήρθαν οι 4/5 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ντιζόν – Νιμ 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από την Καέν. Προηγήθηκε με τον Βάργκας στο 52’, ισοφαρίστηκε στο 57’, δέχθηκε την ανατροπή στο 69’ και με πέναλτι δέχθηκε το 3-1 στο 83’. Μείωσε με τον Σαΐντ στο 84’ και το 4-2 διαμορφώθηκε στο 90’+3’.

Έφυγε με άδεια χέρια από τη Νορμανδία και απομένουν τα… τυπικά για να αποχαιρετήσει οριστικά την κατηγορία. Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, περισσότερο ένιωσε τον κίνδυνο, πήγε με το 0-0 στην ανάπαυλα. Καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, μπήκαν έξι γκολ, είχε απάντηση μόνο στο 1-0, μείωσε σε 3-2 στο φινάλε, αλλά το 4-2 στις καθυστερήσεις την έριξε στο… καναβάτσο.

Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Μπομπάρ, με μια νίκη στην τελευταία εξάδα αγώνων παρέμεινε στην προτελευταία θέση, είναι στο -7 από την παραμονή, δεν έχει υποβιβαστεί μαθηματικά, αλλά απόψε κατά πάσα πιθανότητα θα αποχαιρετήσει την κατηγορία και αρχίζει να ετοιμάζεται για την επόμενη σεζόν στη National 1. Πήρε τους 26/35 βαθμούς στην έδρα της (ρεκόρ 8-2-7).

ΝΙΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα τρία πρόσφατα παιχνίδια.

*G/G τα τρία τελευταία ματς.

ΝΤΙΖΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 κόντρα στην Αμιάν. Προηγήθηκε με τον Λε Μπιάν στο 7’, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή έκανε το 2-0 στο 45’, διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τον Ακέ στο 74’.

Από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες των τελευταίων αγωνιστικών, με το σπουδαίο 3-0 επί της Αμιάν κρατήθηκε ζωντανή στη μάχη της παραμονής. Μπήκε αποφασισμένη απ’ το ξεκίνημα, απέκτησε νωρίς το προβάδισμα, έκλεισε ονειρεμένα το πρώτο ημίχρονο (2-0). Διαχείριστηκε άψογα την κατάσταση στο δεύτερο 45λεπτο και έφτασε πανάξια στην επικράτηση.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ντουπρά, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 με την Ανεσί, επέκτεινε το αήττητο στις έξι αγωνιστικές (3-3-0), είναι αυτή τη στιγμή στο -2 από τη σωτηρία. Πιστεύει στις δυνατότητές της, απαραίτητο το διπλό στη Νιμ, με νίκη ενδέχεται να βγει και εκτός επικίνδυνης ζώνης (εφόσον τη βολέψουν τα υπόλοιπα αποτελέσματα). Την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται την αδιάφορη Παρί και κλείνει τις υποχρεώσεις της με τη Χάβρη που πιθανότατα θα έχει εξασφαλίσει τον τίτλο της πρωταθλήτριας.