*4η αγωνιστική.

*Η Μπρέντφορντ έρχεται από 4/5 νίκες σε επίπεδο πρωταθλήματος κόντρα στην Μπόρνμουθ (δεν υπολογίζονται τα πλέι-οφ).

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας πρόκριση στα πέναλτι κόντρα στη Νιούπορτ Κάουντι για το Λιγκ Καπ. Στο 1-1 το 90λεπτο. Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε στο 87’, η Νιούπορτ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εντός έδρας 1-1 της περασμένης εβδομάδας κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε καταπληκτικό γκολ με τρομερή ενέργεια και εκτέλεση ο Σάντε, η Μπρέντφορντ ήταν σοβαρή και πειθαρχημένη στη συνέχεια, είχε φάσεις κυρίως από κόρνερ για να κάνει το 2-0. Στο δεύτερο 45λεπτο η Πάλας πήρε μέτρα στο γήπεδο, είχε τις στιγμές της και τελικά βρήκε την ισοφάριση στο 76’ με το περίεργο γκολ του Άντερσεν, που πρόλαβε τους πάντες και σκόραρε από κοντά.

Τρίτο σερί ματς που δε χάνει στο νέο πρωτάθλημα η Μπρέντφορντ, είχε προηγηθεί η τρομερή εμφάνιση εκτός έδρας κόντρα στη Φούλαμ, εκεί ήταν σοβαρή και με τους γνώριμους επιθετικούς δράστες, επικράτησε με το εντυπωσιακό 3-0. Στην πρεμιέρα έμεινε στο εντός έδρας 2-2 με την Τότεναμ, σε ματς που προηγήθηκε 2-1 στο 36’. Μεσοβδόμαδα χρειάστηκε τα πέναλτι για να πάρει την πρόκριση κόντρα στη Νιούπορτ Κάουντι για το Λιγκ Καπ. Μόνιμη απουσία μέχρι το νέο έτος ο τιμωρημένος Τόνι, εκτός με μυϊκούς τραυματισμούς σήμερα οι ρολίστες μέσοι Ντα Σίλβα, Μπαπτίστ, ενώ πλησιάζει στην επιστροφή του ο Μι (στόπερ).

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 3/4 επίσημα παιχνίδια της

*2-3 Goal τα 3/4 επίσημα παιχνίδια.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-2 επί της Σουόνσι για το Λιγκ Καπ. Το 1-0 στο 9’ με πέναλτι για τη Σουόνσι, το 1-1 έκανε ο Μπρουκς στο 55’, το 1-2 ήρθε απ’ τον Τραορέ στο 68’, το 2-2 έκανε ο Πάτερσον στο 79’. Το τελικό 2-3 ήρθε απ’ τον Κρίστι στις καθυστερήσεις.

Παλεύει να πατήσει στα πόδια της και αναζητά ακόμη την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, έρχεται από νέα ήττα, αυτή τη φορά εντός έδρας κόντρα στην Τότεναμ. Είχε ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε σημαντικά την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δεν μπόρεσε να κρατήσει μακριά από την περιοχή της τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι το εκμεταλλεύτηκαν πλήρως, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στη Λίβερπουλ και το εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Γουέστ Χαμ για την πρεμιέρα, οι εντυπώσεις που αφήνει μέχρι στιγμής δεν είναι καλές. Μεσοβδόμαδα τα βρήκε δύσκολα στο εκτός έδρας ματς του Λιγκ Καπ κόντρα στη Σουόνσι, πήρε την πρόκριση με γκολ του Κρίστι στις καθυστερήσεις.