*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 2-1, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κονοβάλοβ στο 12’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπόνε στο 36’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νούμπλ στο 72’.

Αρκετά θετικά στοιχεία έδειξε στο φιλικό κόντρα στη Λίβινγκστον, παίρνοντας και το νικηφόρο αποτέλεσμα. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται, βρίσκοντας εξίσου δίχτυα.

Να επιστρέψει στο δρόμο των νικών έχει ως στόχο σήμερα, γνωρίζοντας όμως πως το έργο της είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, αλλά δεν έχει καταφέρει να την εκμεταλλευτεί σε μεγάλο βαθμό, με την άμυνά της να είναι εκείνη που την πληγώνει συνεχώς. Μεσοεπιθετικά δείχνει να έχει σοβαρό πρόβλημα, καθώς σκοράρει ελάχιστα στα τελευταία της παιχνίδια. Τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα την έχουν βγάλει εκτός εξάδας, όμως μπορεί να βρεθεί ξανά σε απόσταση αναπνοής, παίρνοντας το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μοναδικές απουσίες αναμένεται να είναι ο Ρόμπερτς και ο Τσάιρ που δεν είναι πλήρως αγωνιστικά έτοιμοι.

ΚΠΡ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΝΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπαρνς στο 55’ και το 2-0 ο Ζαρούρι στο 74’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπαρνς με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 81’.

Με εξαιρετική εμφάνιση και εμφατικό τρόπο πήρε το τρίποντο πριν τη διακοπή κόντρα στη Μπλάκμπερν. Κυριάρχησε στο ματς, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο, καταφέρνοντάς το όμως στην επανάληψη. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή και δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Να παραμείνει στην κορυφή του πρωταθλήματος είναι ο στόχος της και για να το πετύχει αυτό θα πρέπει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από τη σημερινή δύσκολη αναμέτρηση. Δεν έδωσε κάποιο παιχνίδι προετοιμασίας κατά τη διάρκεια της διακοπής, όμως η εικόνα της πριν από αυτή ήταν εξαιρετική, έχοντας ρυθμό στο επιθετικό κομμάτι και βρίσκοντας δίχτυα ασταμάτητα. Μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, αλλά αυτό δεν την επηρεάζει ιδιαίτερα στα περισσότερα αποτελέσματά της.