25η αγωνιστική

*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν και τα τρία συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Σκέβντε – Μπράγκε 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με το αυτογκόλ του Ρέντενστραντ στο 31′, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 82ο λεπτό.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Μπράγκε, μετά από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία και είχε από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα φιλοξενήθηκε από την Έστερσουντ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, δεν απείλησε σε καμία περίπτωση και δικαίως δεν απέφυγε τα χειρότερα. Παρά τη νέα της αυτή απώλεια, παραμένει στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Αήττητη στα τρία τελευταία εντός της (2-1-0).

Μπράγκε Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΚΕΒΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-2 επί της Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μπρόμαν (πεν. 27′) και Μπιέρκεμπο (46′), δέχθηκε προσωρινά τη μείωση στο 51ο λεπτό, για να βρει ακόμη δυο φορές δίχτυα στη συνέχεια με τους Ένγκστρεμ (61′) και Τίμπελ (72′). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και πάλι στο 84′.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Σκέβντε, μετά και από εκείνη επί της Έστερσουντ (5-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τομπίας Λίντεροθ υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, τη οποία και συνέτριψε με 4-2. Αρκετά ανοιχτό και ισορροπημένο το μεταξύ τους ματς, με την ίδια όμως να είναι πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, παρότι δέχθηκε δις τη μείωση (2-1 και 4-2). Κάνει έτσι μια ύστατη προσπάθεια για να αποφύγει τα χειρότερα, ούσα στο -5 από τη ζώνη παραμονής. Ηττήθηκε στις 10/12 φετινές εξόδους της (1-1-10).