* 25η Αγωνιστική (τελευταία)

* Στο μοναδικό μεταξύ τους παιχνίδι (2020) η Μπόκα επικράτησε εκτός έδρας με 0-4

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τα ξημερώματα της Πέμπτης η Μπόκα πανηγύρισε την κατάκτηση του Κυπέλλου στην έδρα της σημερινής της αντιπάλου! Παράλληλα με το τρόπαιο εξασφάλισε και τη συμμετοχή της απευθείας στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Κακό δημιουργικά παιχνίδι από την ομάδα του Μπατάλια ακόμη μία φορά τον τελευταίο μήνα, δεν απείλησε καθόλου, σήκωσε την κούπα γιατί ήταν πιο ψύχραιμη στη “ρώσικη ρουλέτα” των πέναλτι!

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από τρία παιχνίδια δίχως νίκη και μόλις ένα γκολ ενεργητικό στο 1-1 με την Άρσεναλ στο Σαραντί. Προηγήθηκε το 0-0 εντός με τη Νιούελς και η ήττα στην έδρα της Ιντεπεντιέντε (1-0).

Προηγούμενο ματς: Νίκη στα πέναλτι (0-0 κ.δ.) επί της Ταγιέρες στον τελικό Κυπέλλου! Πιο απειλητική στο πρώτο ημίχρονο η Ταγιέρες, δίχως τη μεγάλη ευκαιρία, μηδέν φάσεις για την Μπόκα. Συνεχίστηκε το νευρικό παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο, στο 66’ ο Ραμίρες της Μπόκα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Η Ταγιέρες είχε τη μοναδική κλασική ευκαιρία του αγώνα στο 71’. Ψύχραιμοι οι παίκτες της Μπόκα στα πέναλτι, άπαντες ευστόχησαν, μοιραίος για την Ταγιέρες ο Φερτόλι.

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΡΔΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε πολύ καλή κατάσταση κλείνει το 2021 η Σεντράλ Κόρδοβα, την προηγούμενη Πέμπτη επικράτησε δικαιότατα εντός έδρας της Ουνιόν Σάντα Φε και έφτασε τις 4/5 νίκες, ενώ αυτές θα μπορούσαν να είναι 6 σερί αν ήταν πιο αποτελεσματική στις ευκαιρίες που έφτιαξε και στο Ροσάριο με τη Νιούελς (1-0) και κυρίως εντός έδρας με την Αλντοσίβι (0-0).

Γέμισε πόντους στην ειδική βαθμολογία υποβιβασμού που τρέχει ήδη και θα ισχύσει από το 2022, ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις. Είχε προηγηθεί το επιβλητικό 5-0 επί της Αρσεναλ Σαραντί.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Ουνιόν. Όμορφη ανάπτυξη και τελείωμα από τον Μπανέγας για το 1-0 της Σεντράλ στο 22ο λεπτό. Πιο απειλητική στο πρώτο μέρος η Σεντράλ, έχασε τεράστια ευκαιρία για δεύτερο γκολ. Λιγοστές οι φάσεις στο δεύτερο μέρος, ο Σεκέιρα έγραψε το 2-0 στο 91’ με καταπληκτικό σουτ.