* Over 2.5 τα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 7 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Goal/Goal.

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ράσινγκ.

Μπορεί να μην κέρδισε, αλλά η πρεμιέρα επιστροφής στη μεγάλη κατηγορία μετά από 4 χρόνια ήταν απόλυτα πετυχημένη για τη Μπελγράνο, αφού άντεξε στο “Σιλίντρο” απέναντι σε ένα εκ των φαβορί για τον τίτλο. Δεν διευκολύνεται το έργο της απόψε, καλείται να τα βάλει με ένα ακόμη “θηρίο” της λίγκας.

Απείλησε πρώτη στην Αβεγιανέδα, αλλά στο υπόλοιπο του ημιχρόνου είχε την τύχη με το μέρος της σε αρκετές απειλητικές καταστάσεις της Ρασίνγκ, όποτε βρέθηκε σε καταστάσεις transition κινδύνεψε σοβαρά. Σε απόλυτα παθητικό ρολο στο δεύτερο μέρος (27% κατοχή), κατάφερε όμως να αμυνθεί αποτελεσματικά, δίχως να επιτρέψει “καθαρές” ευκαιρίες.

ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Σεντράλ Κόρδοβα. Ο Φερνάντες άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό και ο Σολάρι στο 69’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αφεντικό στο Σαντιάγο ντελ Εστέρο το περασμένο Σάββατο η Ρίβερ, με το δεξί ξεκίνησε η εποχή Ντεμικέλις στους “εκατομμυριούχους” που ταξιδεύουν και πάλι στην ενδοχώρα για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Επιβεβαιώθηκε η καλή αγωνιστική κατάσταση των πρόσφατων φιλικών προετοιμασίας, η Ρίβερ ήταν πειστική στη νίκη της πρεμιέρας. Έπαιξε άμεσα και κάθετα, είχε δύο δοκάρια νωρίς στο ματς, μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία από κόρνερ, απόλυτα δίκαια πήρε το προβάδισμα πριν την ανάπαυλα, σε ένα πρώτο μέρος που το πέρασε δίχως απειλές για την εστία της. Διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο, είχε και τρίτο δοκάρι πριν το υπέροχο τελείωμα του Σολάρι για το 0-2 που τέλειωσε ουσιαστικά το παιχνίδι. Ο φορ Μπόρχα βρήκε το αντίπαλο δοκάρι για 4η φορά (!!!) στο φινάλε.

Με τον Παλαβεσίνο (μέσος) ακόμη αμφίβολο, ο Ντεμικέλις αναμένεται να παρατάξει το ίδιο αρχικό σχήμα και στην Κόρδοβα, αφού η ομάδα λειτούργησε εξαιρετικά. Ταξίδεψε στην Κόρδοβα ο νεοφερμένος φορ Ροντόν, αλλά αναμένεται να ξεκινήσει από τον πάγκο. Δεν μπήκαν στο αεροπλάνο οι αμυντικοί Μαμάνα, Ντίας, οι μέσοι Κρανεβίτερ, Ντε Λα Κρους και ο επιθετικός Σουάρες.