*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Αήττητη παραμένει η Σπάρτα Πράγας στα 16 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (0-4-12).

👉 Βρες τα καλύτερα ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ στο Betarades.gr!

ΜΠΑΝΙΚ ΟΣΤΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Έβγαλε αντίδραση και επέστρεψε στις νίκες με τ0 1-3 επί της Καρβίνα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 25′ αλλά μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη και στο ξεκίνημα αυτής κατάφερε να πετύχει τρία γκολ σε εννιά λεπτά (49′, 53′, 58′).

Έχει αρχίσει να βρίσκει τον τρόπο και μακριά από την έδρα της. Είναι ενδεικτικό πως η μεγάλη νίκη επί της Καρβίνα ήταν και η τρίτη σερί εκτός έδρας για το πρωτάθλημα. Η Μπάνικ, με όπλο την άμυνά της, βρίσκεται στην πεντάδα παρότι υπάρχουν στιγμές που βγάζει αστάθεια. Στο ματς με αντίπαλο την Καρβίνα, ένα καλό δεκάλεπτο στις αρχές του δευτέρου μέρους ήταν αρκετό για να της δώσει τους τρεις βαθμούς. Τραυματίες οι Τακάκς, Τετούρ, Μίσκοβιτς, Σέχιτς και Γκριγκάρ.

Μπάνικ Οστράβα Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε στο «Άιμπροξ» και ηττήθηκε με 2-1 από την Ρέιντζερς εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Δέχτηκε δύο γκολ από νωρίς (11′, 20′) και στην συνέχεια έτρεχε και δεν έφτανε. Μείωσε στο 77′, αλλά δεν μπόρεσε το κάτι παραπάνω.

Πλήρωσε το κακό της πρώτο ημίχρονο στην Σκωτία και η ήττα αυτή ίσως αποδειχθεί καθοριστική για την ευρωπαϊκή της συνέχεια, αφού οι πιθανότητες πρόκρισης μειώθηκαν αισθητά. Στο πρωτάθλημα, επέστρεψε άμεσα στις νίκες μετά το καθαρό 2-0 επί της Μποέμιανς την περασμένη αγωνιστική, ανέβηκα ξανά στην κορυφή μετά την ήττα της Σλάβια (+2). Τραυματίες παραμένουν οι Κρέιτσι και Ρίνες.