*Πλέι-οφ πρωταθλήματος(Κλαουζούρα). Προημιτελικός, επαναληπτικός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα προκριθεί η ομάδα που τερμάτισε ψηλότερα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (Μοντερέι).

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Τίγκρες-Μοντερέι 1-2.

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τίγκρες με σκορ 1-2, στα πλαίσια των πλέι-οφ της Κλαουζούρα. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κανάλες στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λάινεζ στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέτσα στο 48’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό προβάδισμα για τη Μοντερέι. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, μπορεί να δημιούργησε λίγες ευκαιρίες και να μην απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, χωρίς όμως αυτό να την πτοήσει στη συνέχεια.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, έχοντας πλέον σύμμαχο την έδρα και το κοινό της, ολοκληρώνοντας την προσπάθεια που ξεκίνησε στο «Estadio Universitario». Μπορεί να προέρχεται από αρκετά αρνητικά αποτελέσματα το τελευταίο διάστημα, όμως ο στόχος της είναι να κατακτήσει το πρωτάθλημα και μοιάζει αρκετά προσηλωμένη σε αυτόν. Σπάνια δεν βρίσκει δίχτυα, αναμένεται να βρει χώρους και δύσκολα δεν θα τα καταφέρει και απόψε, αλλά παράλληλα θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι.

Μοντερέι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι με σκορ 1-2, στα πλαίσια των πλέι-οφ της Κλαουζούρα. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κανάλες στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λάινεζ στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέτσα στο 48’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για τη Τίγκρες. Παρά το γεγονός ότι είχε την κατοχή της μπάλας και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, το μόνο που κατάφερε ήταν να σκοράρει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο αποτελεσματικοί, αφού βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της και στα δύο ημίχρονα, χωρίς μάλιστα να την απειλήσουν σε μεγάλο βαθμό.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει σήμερα, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ και παίρνοντας μια μεγάλη πρόκριση. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως σπανίζουν οι αναμετρήσεις στις οποίες δεν δέχθηκε εξίσου γκολ. Μαχητική στις εξόδους της, δεν έχει ηττηθεί σε καμία από τις τελευταίες τρεις (1-2-0), με την πιο πρόσφατη να είναι κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο, σε αυτό το γήπεδο (3-3).