*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τσίβας Γουαδαλαχάρα-Μοντερέι 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Άτλας με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μέτσα στο 44’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκαγιάρδο στο 57’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρότσα στο 81’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Μοντερέι. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας εξίσου. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία όμως υπέκυψε στα τελευταία λεπτά του ματς.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Έχει εκκινήσει τρομερά τη σεζόν, μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ ακόμα και που δέχεται πιο εύκολα γκολ στα τελευταία της παιχνίδια, δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα. Πρωτοπόρος του πρωταθλήματος και μοναδική αήττητη ύστερα από δώδεκα αγωνιστικές, μετρώντας 23 γκολ υπέρ και 8 κατά.

Μοντερέι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά γηπεδούχος στη λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Άτλας, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα. Είχε ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, όμως δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε σε μεγάλο βαθμό, διατηρώντας εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Την επιστροφή της στις νίκες στο πρωτάθλημα θέλει να πετύχει σήμερα, αν και το έργο της μοιάζει αρκετά δύσκολο, αφού βρίσκει μπροστά της την πρωτοπόρο Μοντερέι. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά απέδειξε πως είναι μαχητική στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, αποσπώντας θετικά αποτελέσματα κόντρα στην Κλαμπ Αμέρικα.