*No Goal και Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Τζουργκάρντεν – Μιάλμπι 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΜΙΑΛΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Σίριους, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα του Λέφκβιστ (37′, πεν. 44′). Δέχθηκε την ισοφάριση στο 49′, όμως το τέρμα του Μπέργκστρεμ στο 77′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με δέκα παίκτες έμειναν οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις.

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Μιάλμπι, μετά και την ήττα με 1-2 που υπέστη από τη Νόρκεπινγκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άντερς Τόρστενσον φιλοξενήθηκε από τη Σίριους, από την έδρα της οποιας έφυγε με το διπλό (2-3). Ανώτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο, παρότι τα βρήκε σκούρα μέχρι να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 22 βαθμούς και είναι στα μέσα της κατάταξης, μαζί με τις Χάμαρμπι και Μπρομαποϊκάρνα. Αποδυναμώνεται στην έδρα της, επικρατώντας μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (1-3-2). Εκτίει τιμωρία ο Νόα Έιλε και θα απουσιάσει από το Μιάλμπι – Τζουργκάρντεν.

Μιάλμπι Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Λουκέρνη, για το Κόνφερενς Λιγκ. Παρότι προηγήθηκε με τον Λέφγκρεν στο τέταρτο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (29′, 82′).

Κατώτερη των περιστάσεων αποδείχθηκε για ακόμη μια φορά η Τζουργκάρντεν. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα των Κιμ Μπέργκστραντ και Τόμας Λάγκερλεφ υποδέχθηκε τη Λουκέρνη, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον δεύτερο προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Μπήκε πιο δυναμικά προηγήθηκε με το “καλημέρα”, ωστόσο στο μισάωρο δέχθηκε την ισοφάριση. Είχε τον έλεγχο στη συνέχεια και προσπάθησε να πάρει ξανά τα ηνία, όμως μια αμυντική αδράνεια έφερε την ανατροπή από τους Ελβετούς. Δύσκολο τώρα το έργο που έχει τώρα στη ρεβάνς (03/08).

Στρέφει για την ώρα την προσοχή της στο πρωτάθλημα, εκεί όπου την περασμένη αγωνιστική διασύρθηκε στην έδρα της από την Έλφσμποργκ με 0-4, γνωρίζοντας την πρώτη ήττα μπροστά στο κοινό της. Βρίσκεται έτσι στο -5 από την πρώτη τριάδα, έχοντας και παιχνίδι περισσότερο. Μόλις ένα διπλό σε επτά φετινές εξόδους (1-2-4). Εκτίουν τιμωρία οι Σούλερ και Ραντέτινατς, καθώς αμφότεροι συμπλήρωσαν κάρτες.