*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντέρμπι-Λούτον 2-2.

ΛΟΥΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Στόουκ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χίλτον στο 56’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ζερόμ στο 82’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέικερ στο 90+2’.

Επέστρεψε στις νίκες και μακριά από το γήπεδό της η Λούτον, περνώντας με νίκη από την έδρα της Στόουκ. Ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση για το συγκρότημα του Νέιθαν Τζόουνς, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς πολλές φάσεις για τις δύο ομάδες, όμως η επανάληψη βρήκε τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες, πιέζοντας ψηλά τους γηπεδούχους, βρίσκοντας δίχτυα δύο φορές.

Συνέχεια στο αήττητο που «τρέχει» εντός έδρας θέλει να δώσει η Λούτον. Βλέπει στα ίσα κάθε αντίπαλό της φέτος μέχρι στιγμής, σκοράροντας σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια της, ενώ παράλληλα αμυντικά έχει δείξει τρομερή σταθερότητα που πολύ δύσκολα καταφέρνουν να τη διαπεράσουν οι αντίπαλες ομάδες. Έχει θέσει σοβαρή υποψηφιότητα για να βρεθεί στα πλέι-οφ τη φετινή σεζόν και αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό, τότε είναι σχεδόν βέβαιο πως θα τα καταφέρει, αφού βρίσκεται μόλις 2 βαθμούς μακριά από την είσοδό της.

Λούτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.(δες το στο Pamestoiximagr)

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Γουάλας μόλις στο 2’ και τα τέρματα διπλασίασε ο Μπάρεϊ στο 30’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κούπερ με αυτογκόλ στο 88’.

Δεν κατάφερε να πάρει ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα μπροστά στο κοινό της η Ντέρμπι, παρά την αρκετά καλή εμφάνιση που έκανε. Δημιούργησε ευκαιρίες μεσοεπιθετικά και στα δύο ημίχρονο, όμως ήταν πολύ άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να απειλήσει σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση από τους γηπεδούχους κυρίως σε γρήγορες επιθέσεις μετά από κλέψιμο της μπάλας, κάτι που δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά και εν τέλη της κόστισε στο τελικό αποτέλεσμα.

Θέλει να βγάλει αντίδραση και να δείξει πως ήταν απλά μια αναποτελεσματική εμφάνιση, όμως το έργο της είναι πάρα πολύ δύσκολο κόντρα στη Λούτον. Μακριά από το γήπεδό της δεν πείθει σε καμία περίπτωση, μοιάζει τις περισσότερες φορές χαμένη αμυντικά, ενώ στο επιθετικό της κομμάτι παρ’ όλο που προσπαθεί και βρίσκει δίχτυα σε αρκετές αναμετρήσεις, δεν έχει καταφέρει ούτε αυτό να τη βοηθήσει ώστε να αποσπάσει θετικά αποτελέσματα. Τελευταίες της εκτός έδρας νίκη ήταν στα τέλη του Δεκέμβρη, όπου πέρασε από την έδρα της Στόουκ (1-2).