ΛΟΥΤΟΝ

Αδίκησε τον εαυτό της την προηγούμενη αγωνιστική η Λούτον, που γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Μπαρνέτ. Είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, δεν κατάφερε όμως να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που είχε, κάτι που πλήρωσε, με την Μπαρνέτ στις καθυστερήσεις να “κλέβει” τη νίκη. Το συγκρότημα του Τζόουνς μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα και τη… διαστημική νίκη με 8-2 επί της Γέοβιλ δεν μπόρεσε να “χτίσει” ένα αήττητο σερί και υποδέχεται σήμερα την Κόλτσεστερ με στόχο να διασκεδάσει τις εντυπώσεις. Μεσοβδόμαδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Τότεναμ U21 στο Λιγκ Τρόφι, της οποίας επικράτησε στη συνέχεια με 4-2 στα πέναλτι.

Προηγούμενο ματς: Με 4-2 επικράτησε στα πέναλτι της Τότεναμ U21 η Λούτον στο Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: Over 2,5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

Το Λούτον – Κόλτσεστερ παίζει στην Interwetten

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Λίγα πράγματα για ακόμη ένα παιχνίδι από την Κόλτσεστερ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Στίβενεϊτζ την προηγούμενη αγωνιστική. Κακό παιχνίδι στο πρώτο μέρος από τις δυο ομάδες που πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Στίβενεϊτζ πήρε κεφάλι στο σκορ στο 51’, η Κόλτσεστερ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 65’ με τον Μαντρόν, δεν μπόρεσε όμως να κάνει το κάτι παραπάνω. Μουδιασμένο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του ΜακΓκρίλ, που στην πρεμιέρα ηττήθηκε με 3-1 από την Άκρινγκτον, ενώ ακολούθησε και ήττα – αποκλεισμός από το Λιγκ Καπ με 1-2 από την Άστον Βίλα. Πολλές οι απουσίες για σήμερα εκτός βρίσκονται οι βασικοί Ρέιντ και Κπεκάβα, ενώ την αποθεραπεία τους συνεχίζουν οι Ντίκινσον, Γκάθρι και Πρόσερ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κόλτσεστερ και Στίβενεϊτζ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2,5 τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.