ΛΟΥΓΚΑΝΟ - ΣΕΡΒΕΤ Προγνωστικά

*9η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-0) της Μπράιτενραϊν. Δύο γκολ πέτυχε ο Αλισέντα (70′, 90′), από ένα οι Μπάμπιτς (47′) και Αμουρά (87′).

Σαν σίφουνας πέρασε η Λουγκάνο από την έδρα της Μπράιτενραϊν πριν από δύο βδομάδες, εξασφαλίζοντας παράλληλα την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου. Βρίσκεται χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, μετά την σπουδαία επικράτηση επί της πρωταθλήτριας Ζυρίχης (2-1 εκτός) επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Γιουνγκ Μπόις (3-0) στις 11 Σεπτεμβρίου.

Η Λουγκάνο γνώρισε την ήττα και στις τρεις εντός έδρας αγωνιστικές που έδωσε, σε κάθε μία από τις οποίες δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ. Πανηγύρισε επτά νίκες στις εννέα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Σερβέτ (μία ισοπαλία, μία ήττα).

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΡΒΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Λα Σο ντε Φοντ. Σκόραραν οι Ρουϊγιέ (49′) και Κρίβελι (67′).

Η Σερβέτ πήγε στη διακοπή για τις Εθνικές ομάδες πανηγυρίζοντας πέντε σερί νίκες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Πριν από δύο βδομάδες προσπέρασε το εμπόδιο της Λα Σο ντε Φοντ εξασφαλίζοντας την πρόκριση στους “16”, ενώ στις 11 Σεπτεμβρίου πέταξε στο καναβάτσο την Ζυρίχη (3-2 εντός) σκοράροντας το νικητήριο γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεν θα έχει εύκολο έργο στην έδρα της Λουγκάνο, στις τέσσερις τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις αγνοεί τη νίκη σημειώνοντας μία ισοπαλία και τρεις ήττες (δεν σκόραρε στις δύο, δέχτηκε από δύο γκολ στις τέσσερις).