*Μόλις μια νίκη για τους Γκάλαξι στα τελευταία 10 ματς κόντρα στο Σιάτλ (1-3-6).

Δείτε τα Προγνωστικά MLS

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Κάνσας. Στο 2-0 το ημίχρονο υπέρ του Κάνσας, οι Γκάλαξι ανέτρεψαν το σκορ με τρία γκολ απ’ το 72’ μέχρι το 80’.

Μεγάλη νίκη για τους Γκάλαξι την περασμένη εβδομάδα, την πήραν με ανατροπή στην έδρα του Κάνσας. Σπουδαίο πρώτο ημίχρονο για το Κάνσας, σκόραρε δύο φορές μετά το 34’ και πήγε στα αποδυτήρια με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ωστόσο, στο δεύτερο 45λεπτο οι Γκάλαξι έβγαλαν μπόλικη ποιότητα στο χορτάρι, μετά το 70’ πίεσαν πάρα πολύ τον αντίπαλο, σκόραραν τρεις φορές απ’ το 72’ μέχρι το 80’, σε διάστημα που το Κάνσας έχασε τη γη κάτω απ’ τα πόδια του. Ήταν η δεύτερη νίκη για τους Γκάλαξι στο πρωτάθλημα, πορεύονται αήττητοι, μετρούν ρεκόρ 2-3-0 στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, αφήνουν καλές εντυπώσεις, ειδικά στο επιθετικό κομμάτι.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5.

*Έρχεται από 5/5 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στο Σαν Χοσέ. Το 1-0 στο 42’ απ’ τον Βίτορ Κόστα, το 2-0 ήρθε απ’ τον Εσπινόσα στο 43’, το Σιάτλ ισοφάρισε με δύο γκολ απ’ το 72’ μέχρι το 81’. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 82’ για το Σαν Χοσέ.

Αναζητά ταυτότητα το Σιάτλ, που δεν πατά καλά μέχρι στιγμής. Έρχεται από ήττα την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς κόντρα στο Σαν Χοσέ, σε ματς που επέστρεψε στο σκορ, αλλά δεν κατάφερε να αντέξει μέχρι το φινάλε. Το Σαν Χοσέ ήταν σούπερ αποτελεσματικό στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές σε δύο λεπτά και το έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο (2-0). Στο δεύτερο μέρος το Σιάτλ έβγαλε αντίδραση, πίεσε πολύ, κράτησε μπάλα και βρήκε δύο γκολ απ’ το 72’ μέχρι το 81’, ωστόσο στο αμέσως επόμενο λεπτό το Σαν Χοσέ έκανε το 3-2! Δεύτερη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για το Σιάτλ, έχει ρεκόρ 0-2-2, ψάχνει την πρώτη νίκη του.