*Στον πρώτο γύρο: Γκουαρανί-Λοντρίνα 2-1

*Δύο σερί νίκες η Γκουαρανί στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αν και προηγήθηκε με τον Γκάμπριελ στο 49’, αλλά ισοφαρίστηκε στο 85’ από τον Μικέ, παρόλο που έπαιζε με παίκτη περισσότερο μετά το 71ο λεπτό!

Η Λοντρίνα απέφυγε άλλη μία ήττα, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας κόντας στην Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας. Αποτέλεσμα που μόνο θετικό δεν μπορεί να χαρακτηριστεί, όχι μόνο επειδή έπαιζε στην έδρα της, αλλά κυρίως επειδή προηγήθηκε και δέχθηκε γκολ από 10 ποδοσφαιριστές!

Εχει τρεις σερί ισοπαλίες, τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα, ενώ ειδικά εντός δεν χάνει εδώ και πέντε αγώνες, με τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Αυτή τη στιγμή είναι στην προτελευταία θέση, εντός ζώης υποβιβασμού, στο -8 από μία θέση παραμονής, εχοντας και τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Πλέον, δεν αποκλείεται ακόμη και να υποβιβαστει μετά την ολοκλήρωση αυτής της αγωνιστικής.

Λοντρίνα Στατιστικά

*12/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*11/17 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί έχασε 0-1 εντός έδρας από την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, με τέρμα του Ζόνας Τόρο στις καθυστερήσεις και ενώ έπαιζε από το 34ο λεπτό με παίκτη λιγότερο!

Ακόμη μία αγωνιστική “αυτοκτονία” της Γκουαρανί, η οποία ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο. Όχι τόσο για την ήττα αυτή καθαυτή, όσο για τον τρόπο που ήρθε, με παίκτη περισσότερο και με γκολ στις καθυστερήσεις.

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Μακριά από την έδρα της δεν έχει καν γκολ εδώ και τρεις αγώνες, με δύο ήττες σε αυτό το διάστημα.

Εχει υποχωρήσει στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ακόμη είναι σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο.