*20η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: CSA – Κρισιούμα 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Τομπένσε, δεχόμενη το γκολ έπειτα από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, από τον Σίελ στο 45’. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε αρκετά, έχασε πολλές ευκαιρίες, της ακυρώθηκε και γκολ, αν και στις καθυστερήσεις γλίτωσε από το να δεχθεί ένα δεύτερο από το δοκάρι της.

Η Κρισιούμα έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Τομπένσε, αν και με την εμφάνιση της, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ίσως και να άξιζε την ισοπαλία. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στα τρία τελευταία παιχνίδια για το εθνικό πρωτάθλημα που είναι χωρίς νίκη. Πάντως μέσα στην εβδομάδα κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Μπλουμενάου για το πολιτειακό της πρωτάθλημα, το οποίο διεξάγεται αυτή την εποχή.

Πλέον υποχώρησε στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έστω και οριακά, στην 11η θέση, έχοντας μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +4 από αυτήν.

Ο μέσος Λέο Γκονσάλβες χτύπησε σοβαρά και δύσκολα θα παίξει φέτος, ενώ εδώ και αρκετό καιρό λείπει και ο επίσης τραυματίας επιθετικός Τιάγκο Μάρκες, τραυματίστηκε και θα λείψει για λίγο διάστημα και ο επιθετικός Ραφαέλ Μπίλου, ενώ χτύπησε και ο δεξιός μπακ Κλαουντίνιο. Επιστρέφει από τιμωρία ο δεξιός μπακ, Κριστοβάμ, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Ζε Μάρκος.

Κρισιούμα Στατιστικά

*Εχει 8/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 18/24 under 2,5 φέτος, 10/14 εντός, 8/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η CSA έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Κρουζέιρο, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Λουίς Ενρίκε στο 14’, ισοφαρίζοντας με τον Λούκας Μπαρτσέλος στο 48’ και ενώ στη συνέχεια είχε φάσεις για να σκοράρει δεύτερο γκολ, όμως εξίσου εύκολα θα μπορούσε να είχε δεχθεί και κάποιο τέρμα!

Η CSA απέφυγε την ήττα από την πρωτοπόρο Κρουζέιρο, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας, ενώ θα μπορούσε ακόμη και να κερδίσει. Αποτέλεσμα που ίσως της δώσει ψυχολογία για τη συνέχεια, ενώ συμπλήρωσε δύο σερί αγώνες χωρίς ήττα, μετά το προηγούμενο παιχνίδι της όπου είχε πετύχει την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα.

Είναι ακόμη εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην τελευταία θέση παραμονής, έχοντας τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με άλλες δύο ομάδες, ενώ έχει και τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα μαζί με την ουραγό Βίλα Νόβα. Πάντως αν κερδίσει απόψε, θα βγει σίγουρα εκτός επικίνδυνης ζώνης.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού oι αμυντικοί Σέντρικ, Ερνάντες, Αντερσον Μάρτινς, o μέσος Γκάμπριελ Τονίνι και ο επιθετικός Κλέιτον, ενώ χτύπησε και ο επιθετικός Λούκας Μπαρτσέλος που θα λείψει, όπως και ο άρρωστος τερματοφύλακας Μαρσέλο Καρνέ, ενώ τιμωρημένος είναι ο μέσος Τζίλβα.