*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε-Κομπρεσάλ 2-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοκίμπο με σκορ 1-0, στα πλαίσια του κυπέλλου Χιλής. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λόμπος στο 45+2’.

Νίκη για την Κομπρεσάλ, αλλά χωρίς την πρόκριση. Μπορεί να σκόραρε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και να διατήρησε το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα, παρ’ όλα αυτά η ήττα του πρώτου αγώνα (4-0), έκρινε ουσιαστικά την πρόκριση.

Επιστροφή στις υποχρεώσεις του πρωταθλήματος με μια από τις πιο δύσκολες αναμετρήσεις που θα μπορούσε να έχει. Φιλοξενεί την προς το παρόν 2η Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε, με στόχο να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα που θα της δώσει τις βάσεις για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Τη βρίσκουμε στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μόλις στο -1 από την 15η Αουντάξ Ιταλιάνο.

Κομπρεσάλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έβερτον Ντε Βίνα με σκορ 1-0, στα πλαίσια του κυπέλλου Χιλής. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Σεπουλβέδα στο 68’.

Καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για την Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε. Πίεσε έντονα και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, βρίσκοντας εν τέλη το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη.

Την ευκαιρία να ξεκινήσει το δεύτερο μισό του πρωταθλήματος έχει σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την Κομπρεσάλ. Άφησε εξαιρετικά στοιχεία στο πρώτο μέρος της σεζόν, τερμάτισε στην κορυφή της Α’ Χιλής και θέλει φυσικά να δώσει συνέχεια σε αυτή τη τρομερή πορεία που πραγματοποιεί, παραμένοντας ιδανικά εκεί ως το τέλος. Από τις πιο παραγωγικές ομάδες του πρωταθλήματος, με 27 γκολ σε 15 αγωνιστικές, καθώς και μια από τις πιο σταθερές άμυνες, με μόλις 13 τέρματα παθητικό.