* Under 1.5 τα 4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στο 1ο γύρο (23/09): Κάζα Πία – Γκιμαράες 0-0

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πορτιμονένσε. Ο Αντρέ Σίλβα (20’) άνοιξε το σκορ για την Γκιμαράες, αλλά ο Γκούγκα (79’) ισοφάρισε για την Πορτιμονένσε.

Μακριά από τα δικά της υψηλά στάνταρ παρουσιάστηκε το περασμένο Σάββατο στο Πορτιμάο και ισοφαρίστηκε αργά σε δεύτερο σερί ματς. Το κλίμα στον οργανισμό της όμως παραμένει εξαιρετικό και η επιστροφή της στα ευρωπαϊκά προκριματικά είναι απίθανο να αμφισβητηθεί.

Καρποφόρησε το καλό της ξεκίνημα, με τον αρχισκόρερ της να ολοκληρώνει μία όμορφη συνεργασία. Η Πορτιμονένσε αντέδρασε άμεσα με καθαρή ευκαιρία σε ροή αγώνα και πλησίασε την ισοφάριση με αντεπίθεση στο κλείσιμο του ημιχρόνου. Πιέστηκε η άμυνα της Βιτόρια στο δεύτερο μέρος και σε γεμάτη αντιπάλους περιοχή δέχθηκε το 1-1, σύμφωνα στο μομέντουμ της αναμέτρησης. Στις καθυστερήσεις απώλεσε δύο σημαντικές ευκαιρίες να πάρει το διπλό.

“Πρέπει να είμαστε έντονοι, επιθετικοί, συγκεντρωμένοι και, πάνω απ’ όλα, κυρίαρχοι για να επιστρέψουμε στις νίκες. Γνωρίζουμε ότι δεν θα είναι εύκολο, η Κάζα Πία έγινε πιο συμπαγής μετά την αλλαγή προπονητή.” δήλωσε ο κόουτς Πατσέκο.

Επιστρέφουν από τιμωρία ο MVP της σεζόν Ζότα Σίλβα (εξτρέμ) και ο βασικός στόπερ Μπορέβκοβιτς, αμφίβολη η επιστροφή του Χάντελ (μέσος). Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Βαρέλα (κίπερ), Τουνκάρα (στόπερ), Βιγιανουέβα (στόπερ), Αρκάνζο (μέσος).

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/7 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΖΑ ΠΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Αρούκα. Ο Κλέιτον πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 74ο λεπτό.

Ευεργετική αποδείχθηκε η αλλαγή προπονητή στις “χήνες”, με τον πρωτάρη Σάντος στον πάγκο παρουσιάστηκε άρδην βελτιωμένη στο ανασταλτικό κομμάτι, κράτησε στο μηδέν μία Αρούκα που πετούσε “φωτιές” τον προηγούμενο μήνα.

Παραχώρησε την πρωτοβουλία στους φιλοξενούμενους, αμύνθηκε κυρίως στο τελευταίο τρίτο και ήταν από νωρίς πολύ επικίνδυνη στους χώρους που έβρισκε. Απείλησε στο transition στο πρώτο μέρος, της ακυρώθηκε δις οριακά το προβάδισμα, τελικά βρήκε το καθοριστικό γκολ σε μετάβαση του δευτέρου μέρους. Περιορισμένες οι απειλές της Αρούκα, φώναξε παρών ο κίπερ Μπατίστα στις δύο περιπτώσεις που χρειάστηκε.

“Θα ακολουθήσουμε μια θαρραλέα προσέγγιση. Πιστεύω πολύ στη δέσμευση, στην καθημερινή δουλειά των παικτών και ότι θα είμαστε πολύ καλύτεροι από το προηγούμενο παιχνίδι.” δήλωσε ο κόουτς Σάντος, ο οποίος στο ντεμπούτο του άλλαξε το σύστημα, επιστρέφοντας στο 3-4-3 που χρησιμοποιούσε η ομάδα τα τρία προηγούμενα χρόνια.

Για το ταξίδι στο Γκιμαράες δεν υπολογίζεται ο μακροχρόνια τραυματίας Σίλβα (εξτρέμ), ενώ αμφίβολος είναι ο Καρντόσο (φορ) που έχασε τα δύο προηγούμενα παιχνίδια.