*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ ΡΑΠΙΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από το Κάνσας, για την περασμένη αγωνιστική. Καλύτερο καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έμεινε πίσω στο σκορ στο 24′, αλλά αντέδρασε άμεσα, κάνοντας το 1-1 πέντε λεπτά αργότερα. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος και το πλήρωσε, με τον Σαλόι να δίνει ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με το δεύτερο του γκολ στον αγώνα. Το Κολοράντο πίεσε για την ισοφάριση, αλλά δίχως αποτέλεσμα, με τον αγώνα να λήγει με αψιμαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων και το διαιτητή να δείχνει από δύο κόκκινες κάρτες στην καθεμία.

Επιστροφή στις ήττες για το Κολοράντο μετά την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί του Λος Άντζελες. Βρίσκεται στην 8η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, ισόβαθμο με το 7ο Χιούστον. Παραμένει αήττητο εντός έδρας ως τώρα στο πρωτάθλημα (4-2-0), έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία του στους πέντε από αυτούς τους έξι αγώνες.

Τραυματίες παραμένουν οι Κεϊτά, Γκαλβάν και Λαράζ. Τιμωρημένοι οι Τράστι και Έστεβες.

Κολοράντο Ράπιντς Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΙΑΤΛ ΣΑΟΥΝΤΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί του Χιούστον, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 28ο λεπτό του παιχνιδιού. Είδε τους γηπεδούχους να μένουν με παίκτη λιγότερο στο 54′, αλλά ήταν εκείνο που δέχθηκε πίεση στον υπόλοιπο αγώνα, ειδικά μετά το 82′, όταν έμεινε και το ίδιο με 10 παίκτες. Άντεξε, ωστόσο, μέχρι τέλους, με το 0-1 να είναι και το τελικό σκορ.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για το Σιάτλ στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 11η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο -2 από την πρώτη επτάδα, με δύο παιχνίδια λιγότερα από το 7ο Χιούστον. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια του στο πρωτάθλημα, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία του σε ένα από αυτά.

Τραυματίας παραμένει ο Ζοάο Πάουλο. Τιμωρημένος ο Ρολντάν.