*Φετινά ματς: Σιάτλ – Κολοράντο 4-0.

*Δεν υπάρχει διπλό στα τελευταία 10 μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Νιου Ίνγκλαντ. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 62’, το 2-1 ήρθε στις καθυστερήσεις.

Πήρε αυτό που ήθελε στο εντός έδρας ματς με τη Νιου Ίνγκλαντ, έκανε αυτό που έπρεπε χάρη στην αποτελεσματικότητα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. Γενικά το ματς δεν ήταν καλό, κρίθηκε καθαρά λόγω της αποτελεσματικότητας του Κολοράντο, η Νιου Ίνγκλαντ επιθετικά είχε πολλά προβλήματα. Νίκησε ξανά έπειτα από τρεις σερί ήττες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος κόντρα σε Σολτ Λέικ (2-0), Μινεσότα (3-0) και Λος Άντζελες (4-0), όλες εκτός έδρας. Είχαν προηγηθεί δύο σερί εντός έδρας «λευκές» ισοπαλίες με Πόρτλαντ και Χιούστον, νωρίτερα είχε το εντός έδρας 2-1 επί του Ντάλας. Με 22 πόντους είναι ουραγός της Δυτικής Περιφέρειας.

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/14 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 12/16 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Ντάλας. Το 1-0 ο Ομπράιαν στο 14’, το 1-1 ήρθε στο 57’ απ’ τον Ρολδάν.

Στάθηκε «όρθιο» στο εκτός έδρας ματς με το Ντάλας, πήρε αποτέλεσμα παρότι δεν έκανε τρομερή εμφάνιση. Το Ντάλας σκόραρε νωρίς και διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο 45λεπτο το Σιάτλ ανέβασε στροφές, ήταν πιο απειλητικό και ισοφάρισε στο 57’, το ματς ήταν «ανοιχτό», στη συνέχεια είχε ευκαιρίες ακόμη και για την ανατροπή. Τέταρτη σερί αγωνιστική που δε χάνει (1-3-0), ερχόταν από εντός έδρας 2-2 κόντρα στο Πόρτλαντ και το εκτός έδρας 2-1 επί του Όστιν. Μετρά ρεκόρ 1-3-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 42 πόντους βρίσκεται στην τρίτη θέση της Δύσης.