*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιόν Λα Καλέρα-Κοκίμπο 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΚΟΚΙΜΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χολγκάδο στο 29’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο με πέναλτι στο 45+6’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κορνέχο με αυτογκόλ στο 86’. Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ζαλδίβια στο 42’.

Τρίτη σερί νίκη για την Κοκίμπο. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, καθώς και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Την ευκαιρία να διασφαλίσει την παρουσία της στην εφτάδα έχει σήμερα, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Ουνιόν Λα Καλέρα. Είναι ανεβασμένη, έχει βρει ρυθμό, έχει το πλεονέκτημα έδρας και αναμένεται να πιέσει έντονα, ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα της «λύσει» τα πόδια. Από την άλλη δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ σχεδόν μόνιμα, αν και αυτό δεν φαίνεται να την έχει πτοήσει.

Κοκίμπο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ροντρίγκεζ στο 4’ και το 2-0 ο Πέρεζ με πέναλτι στο 26’. Το 3-0 πέτυχε ο Λομόνακο εξίσου με πέναλτι στο 39’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Καβαγέρι στο 52’.

Επιστροφή στις νίκες με εμφατικό σκορ η Ουνιόν Λα Καλέρα. Είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με τρομερή άνεση, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή παρά την πίεση που δέχθηκε, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Ακόμη ένα σημαντικό παιχνίδι είναι προ των πυλών, καθώς χρειάζεται το τρίποντο, ώστε να αυξήσει τις πιθανότητές της για παραμονή εντός εφτάδας. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, παρ’ όλα αυτά βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα σχεδόν μόνιμα, αν και αυτό δεν της έχει δώσει όσα θετικά αποτελέσματα θα ήθελε. Γνωρίζει πως πρέπει να παίξει ανοιχτά στα τελευταία παιχνίδια, ψάχνοντας το γκολ που θα τη φέρει ένα βήμα πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου της.