*5η αγωνιστική

* Τέσσερα σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ιπαρίνγκα, με δύο γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις από τους Ματέους Άντερσον, Φαμπρίσιο, έχοντας προηγηθεί με τον Κανόμπιο στο 35’.

Ήττα – σοκ για την Ατλέτικο Παραναένσε, έστω και στο κύπελλο, με 2-1 από την Ιπαρίνγκα εκτός έδρας, κυρίως με τον τρόπο που ήρθε, δηλαδή με δύο γκολ να τα δέχεται στις καθυστερήσεις. Ίσως να υπήρξε κάποια χαλάρωση, δεδομένου πώς θα έχει ευκαιρία να διορθώσει την κατάσταση σε επαναληπτικό στην έδρα της.

Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μετά από τρεις αγώνες, μόλις δεύτερη στους 13 τελευταίους αγώνες, έχοντας και 10 νίκες στο ίδιο διάστημα.

Γενικώς ήταν μόλις η τρίτη της ήττα στη σεζόν, με τις προηγούμενες από Γκρέμιο και Λοντρίνα, με 17 νίκες σε 25 αγώνες!

Και φυσικά στην έδρα της μοιάζει πανίσχυρη, με 10 νίκες και καμία ήττα σε 12 αναμετρήσεις.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*7/12 over 2,5 εντός έδρας

*9/12 N/G εντός έδρας, έξι σερί στα πιο πρόσφατα.

ΒΑΣΚΟ ΝΤΑ ΓΚΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βάσκο Ντα Γκάμα έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Φορταλέζα.

Με τον Ραφαέλ Πάιβα να παραμένει στον πάγκο ως υπηρεσιακός, η Βάσκο Ντα Γκάμα θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια στο θετικό αποτέλεσμα που πήρε στον πρώτο αγώνα του κυπέλλου, με την Φορταλέζα εκτός έδρας, φέρνοντας 0-0.

Πάλι βέβαια δεν κέρδισε, αλλά ουσιαστικά απέφυγε μία τέταρτη συνεχόμενη ήττα, με τις τρεις προηγούμενες να είναι στο εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που δεν έχει ξεκινήσει και τόσο καλά. Και από νωρίς είναι στη ζώνη του υποβιβασμού, θέλοντας να βγει το συντομότερο δυνατόν από εκεί.