*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Κινγκ’ς Λιν 5-0

*Η Κινγκ’ς Λιν όχι απλά έχει 3/3 ήττες απέναντι στην Στόκπορτ, δεν έχει σκοράρει καν, με τις ήττες της να είναι με τουλάχιστον τέσσερα γκολ διαφορά η καθεμία!

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κινγκ΄ς Λιν κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Ολντερσοτ, ανοίγοντας το σκορ με τον Λίντον στο 20’, ενώ ο ίδιος στο 56ο λεπτό σκόραρε δεύτερο τέρμα, με τον Ομοτάγιο στο 90ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Κινγκ’ς Λιν κέρδισε με 0-3 εκτός έδρας την Ολντερσοτ, σε έναν αγώνα έξι βαθμών, κερδίζοντας ξανά έπειτα από οκτώ αγώνες που δεν είχε νίκη, με ίδιο αριθμό ισοπαλιών και ηττών. Στο γήπεδό της πάντως έχει τρεις ήττες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν έχει νίκη.

Ακόμη και μετά από αυτή τη νίκη, μόνο με «θαύμα» θα σωθεί, αφού όχι μόνο παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, είναι στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μείνει πολύ πίσω από μία θέση παραμονής, στο -10 συγκεκριμένα, έχοντας καταφέρει να είναι πάνω μόνο από την ουραγό και υποβιβασμένη πλέον Ντόβερ.

Μακροχρόνια τραυματίες και απόντες είναι ο αμυντικός Κάλεν – ΜακΦάντεν και ο μέσος Ιόντον που έχει κάποιες ενοχλήσεις και έχασαν και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους. Επίσης εκτός είναι λόγω κάποιων ενοχλήσεων οι μέσοι Τέο Γουίντριγκτον, Φίλιπς.

Κινγκ’ς Λιν Στατιστικά

*Εχει 7/10 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 11/20 N/G εντός έδρας, 9/16 στο πρωτάθλημα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, όχι απλά με ανατροπή, ενώ έχανε με 0-2 στο ημίχρονο, σκοράροντας τέσσερα γκολ στο δεύτερο μισό του αγώνα, τρία μέσα σε έξι λεπτά! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρματα των Κουκ (13’), Χένρι (33’), αλλά μείωσε με πέναλτι του Μάντεν στο 55’, ισοφάρισε με τον Τζόνσον στο 57’, πήρε προβάδισμα με τον Πάλμερ στο 61ο λεπτό, ενώ ο Σάρτσεβιτς στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό.

Η Στόκπορτ επικράτησε με 4-2 εντός έδρας της Γουίλντστοουν, αν και έχανε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. Αυτή ήταν η όγδοη σερί νίκη της, 17η στους 18 τελευταίους αγώνες που δεν έχει χάσει! Είναι βέβαια η ομάδα με τις περισσότερες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα, έχοντας εφτά σερί στους πιο πρόσφατους αγώνες μακριά από το γήπεδό της.

Παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, η οποία εκτός από τον τίτλο εξασφαλίζει και την απευθείας άνοδο, έχοντας ξεφύγει στο +7 από την δεύτερη Τσέστερφιλντ, διαθέτοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας και με έναν αγώνα λιγότερο. Αλλά αυξήθηκε η απόσταση της από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο +17.