*35η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Λέτσε – Κάλιαρι 1-1.

*Πέντε ισοπαλίες στα τελευταία 10 μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΑΛΙΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στην Τζένοα. Το 1-0 ο Τόρσμπι στο 17’, το 2-0 έκανε ο Φρέντρουπ στο 27’, το 3-0 ήρθε απ’ τον Γκούντμουντσον στο 63’.

Άθλια εμφάνιση την περασένη Δευτέρα στο εκτός έδρας ματς με την Τζένοα, υπέστη μια απόλυτα καθαρή και δίκαιη ήττα. Δεν μπήκε ποτέ στο κλίμα της αναμέτρησης, ο αντίπαλος έβγαλε περισσότερη ενέργεια, εκμεταλλεύτηκε την παθητικότητα της Κάλιαρι και σκόραρε δύο φορές μέχρι το 27’. Η ζημιά θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη για την Κάλιαρι, που δεν απείλησε σχεδόν ποτέ, στο δεύτερο μέρος πάλεψε να αλλάξει την εικόνα της, αλλά όλα τελείωσαν στο 63’ με το 3-0. Κάκιστη η απόδοση της σ’ όλους τους τομείς.

Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0), είχε μόλις μια ήττα στις προηγούμενες εννέα αγωνιστικές (3-5-1), έμεινε στους 32 πόντους και βρίσκεται στο +3 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού, σήμερα θέλει νίκη για να κάνει βήμα προς τη σωτηρία. Είναι πιο αποτελεσματική εντός έδρας, μετρά ρεκόρ 2-3-0 στα τελευταία πέντε ματς στο γήπεδο της. Κλείνει με Λέτσε, Μίλαν, Σασουόλο και Φιορεντίνα. Επιστρέφει ο Λουβούμπο (Επιθετικός, 26,4).

ΚΑΛΙΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 8/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Μόντσα. Το 1-0 ο Κρστόβιτς στο 90’, ισοφάρισε ο Πεσίνα με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τη Μόντσα.

Έχασε ευκαιρία την περασμένη εβδομάδα, πλησίασε σε μια νίκη που θα της χάριζε μάλλον οριστικά την παραμονή, στο φινάλε ισοφαρίστηκε απ’ τη Μόντσα. Το ματς είχε πολύ χαμηλό επίπεδο, καμία εκ των δύο ομάδων δεν κατάφερε να βρει ρυθμό επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η ποιότητα ανέβηκε, αλλά και πάλι οι σοβαρές φάσεις ήταν ελάχιστες. Το γκολ για τη Λέτσε σημειώθηκε στις καθυστερήσεις με τρομερό σουτ του Κρστόβιτς, ωστόσο η Μόντσα κέρδισε πέναλτι με τη σέντρα, σε χέρι. Το αξιοποίησε ο Πεσίνα και χάρισε στην ομάδα του έναν πόντο απ’ το πουθενά.

Τρίτη σερί αγωνιστική που δε χάνει η Λέτσε, ερχόταν από δύο διαδοχικές νίκες με Σασουόλο (0-3) και Έμπολι (1-0), οι οποίες της έδωσαν μεγάλη «ανάσα» βαθμολογικά και μάλλον θα της χαρίσουν την παραμονή. Ανέβηκε στους 36 πόντους και καταλαμβάνει την 13η θέση, βρίσκεται στο +7 απ’ την τελευταία τριάδα της κατάταξης, ενώ απομένουν τέσσερα ματς για το φινάλε, η λογική λέει ότι έχει εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή. Κλείνει τη σεζόν με Κάλιαρι, Ουντινέζε (εντός), Αταλάντα (εντός) και Νάπολι (εκτός). Επιστρέφει ο Ραμαντάνι (Μέσος, 30, 1).