Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΖΑΓΚΟΥΑΡΕΣ

Η Τζαγκουάρες, που τερμάτισε στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος, την περασμένη σεόν, δεν έδειξε κανένα σημάδι βελτίωσης το Σάββατο, καθώς γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Κλαμπ Αμέρικα. Ελάχιστα τα θετικά που μπορεί να κρατήσει ο Χοσέ Καρντόσο από το πρώτο του παιχνίδι ως προπονητής της ομάδας, καθώς οι παίκτες του είχαν περισσότερη κατοχή της μπάλας από την Κλαμπ Αμέρικα και κατάφεραν να πραγματοποιήσουν περισσότερα σουτ στο στόχο, αν και δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα. Πλέον, η Τζαγκουάρες έχει ηττηθεί στα οκτώ τελευταία διαδοχικά παιχνίδια της και αγνοεί τη νίκη στα δέκα τελευταία. Το τελευταίο πράγμα που θα ήθελε τώρα είναι να αντιμετωπίσει την πιο δυνατή ομάδα του πρωταθλήματος. Για το αποψινό παιχνίδι, ο Χοσέ Καρντόσο θα έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεση του.

Μεσοβδόμαδα, η Τζαγκουάρες φιλοξένησε την Αλταμίρα, ομάδα της δεύτερης κατηγορίας, για την πρώτη αγωνιστική του κυπέλλου. Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο σκορ με το τέρμα του Αγιοβί στο 36ο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στην επανάληψη. Αξίζει να σημειωθεί πως η Τζαγκουάρες αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 66ο λεπτό, μετά και την απευθείας αποβολή του Ρουίς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αλταμίρα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Η πρωταθλήτρια Μεξικού, Πατσούκα, ξεκίνησε τη νέα σεζόν με τις ίδιες ορέξεις που είχε και πέρυσι, συντρίβοντας με το εντυπωσιακό 5-1 το “αδελφικό σωματείο”, την Λεόν, το περασμένο Σάββατο. Ο ταλαντούχος νεαρός εξτρέμ, Λοθάνο ήταν αυτός που πέτυχε τα δυο πρώτα τέρματα της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, με τους Ουρεταβισκάγια (75′), Μεδίνα (80′) και Χάρα (87′) να παίρνουν τη σκυτάλη. Το μόνο που κατάφερε η Λεόν, ήταν να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1. Η ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο βρίσκεται στην καλύτερη αγωνιστική της κατάσταση και αν συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό τότε μπορεί να διατηρήσει και τον τίτλο της.

Μοναδικό ερωτηματικό στο σημερινό παιχνίδι είναι η συμμετοχή του Όσκαρ Μουρίγιο, που παραμένει αμφίβολος. Την επόμενη εβδομάδα θα ενσωματωθούν στην Ολυμπιακή ομάδα οι Αγκίρε, Γκουτιέρες, Πιζάρο, Γκούζμαν και Λοθάνο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-1 επί της Λεόν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.