2η αγωνιστική

*Προκριματική φάση του Euro U19 2023 που θα διεξαχθεί στη Μάλτα. Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στον Ελίτ γύρο, όπως και η καλύτερη τρίτη στο σύνολο αυτών.

*Οι αγώνες του 7ου ομίλου διεξάγονται στο Βέλγιο. Τρεις οι ομάδες που συμμετέχουν σε αυτόν τον όμιλο, στον οποίο βρισκόταν και η Ρωσία, η οποία αποβλήθηκε.

ΙΣΠΑΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-0 επί του Ισραήλ, σε φιλικό παιχνίδι. Πήρε προβάδισμα στο 53′ με τον Ρόκα και τρία λεπτά αργότερα ο Ρεκένα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Απογοήτευσε με την παρουσία της στο προηγούμενο Euro U19, η Ισπανία. Έφτασε μέχρι και τον Ελίτ γύρο, όπου βρέθηκε σε έναν όμιλο με Αυστρία και Δανία, κόντρα στις οποίες υποχρεώθηκε σε δυο ισοπαλίες με σκορ 2-2 και 3-3 αντίστοιχα. Τερμάτισε έτσι δεύτερη και έμεινε εκτός από την τελική φάση. Παρόλα αυτά, παραμένει στην άκρη του πάγκου της ο Σάντι Ντένια, με τον 48χρονο να αναλαμβάνει τα ηνία της το καλοκαίρι του 2018. Προχώρησε σε μια αλλαγή στις αρχικές του κλήσεις για τα προκριματικά, με τον Κρίστιαν Μοσκέρα της Βαλένθια να αντικαθιστά τον Αλεχάντρο Χιμένεθ της Ρεάλ Μαδρίτης.

Ισπανία U19 Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα δυο τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΒΑΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-3 από το Βέλγιο, για τα προκριματικά του Euro U19 2023. Βρέθηκε πίσω στο 47′ και παρότι ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ντάκα, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (64′, 90’+6), για το τελικό αποτέλεσμα.

Με το αριστερό μπήκε στα προκριματικά η Αλβανία. Στην πρεμιέρα της, η Αρμάντο Κούνγκου αντιμετώπισε το Βέλγιο, κόντρα στο οποίο γνώρισε την ήττα με 1-3. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ωστόσο βρήκε τον τρόπο και ισοφάρισε άμεσα το σκορ. Στην πορεία όμως δεν ήταν ικανή να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και δεν απέφυγε τα χειρότερα. Δύσκολα θα καταφέρει να αποσπάσει κάτι τώρα, κόντρα στην σαφώς πιο ποιοτική Ισπανία.