Interwetten: Αλβανία – Αγγλία με κορυφαίες αγορές (28/03)

Ανανεώθηκε:
interwetten logo 2019

Στις 19:00, Αλβανία και Αγγλία διασταυρώνουν τα ξίφη τους για τα Προκριματικά Μουντιάλ 2022 και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αλβανία – Αγγλία στην Interwetten

Με το “δεξί” άρχισε την πορεία της στο πρώτο της ματς για τα Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 η Αλβανία. Είχε έξοδο στην έδρα της Ανδόρρας, επί της οποίας και επικράτησε με άνεση και σκορ 0-1. Σημείωσε μάλιστα και σωρεία ευκαιριών, 14 στον αριθμό, και ίσως το τελικό αποτέλεσμα να μην αποτυπώνει πιστά την εικόνα της αναμέτρησης. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημείωσε για λογαριασμό της ο Λεντζανί στο 41ο λεπτό.

Η Αγγλία φαίνεται πως μπήκε ορεξάτη στη διεκδίκηση μιας θέσης στο επόμενο Μουντιάλ. Διέλυσε με το εμφατικό 5-0 το έτσι κι αλλιώς αρκετά πιο αδύναμο Σαν Μαρίνο. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Γουέμπλεϊ και το σκορ άνοιξε ο Πρόουζ στο 14′, με τον Κάλβερτ-Λιούιν να σκοράρει εφτά λεπτά αργότερα. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε τέρμα και στο 53′, ενώ είχε προηγηθεί και γκολ του Στέρλινγκ στο 31′. Στο κλείσιμο και στο 83′ ο Γοούτκινς στο ντεμπούτο του στην εθνική σημείωσε τέρμα.

Με βάση με τις αποδόσεις της interwetten.gr, η Αγγλία έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη απόψε. Στο 12.00 παίζεται ο άσος, στο 5.25 η ισοπαλία και στο 1.30 το διπλό.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

• Στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της Αλβανίας σκόραραν και οι δύο ομάδες (στο 2.30 το Goal/Goal σήμερα)
  • Στους τρεις από τους τέσσερις τελευταίους αγώνες της η Αγγλία έχει σημειώσει περισσότερα από δύο γκολ (στο 2.45 το Over 2.5 Αγγλία)

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.