Δημοσίευση: Κατηγορία: Δανία

10η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μούτο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Βίσσελ Κόμπε, μετά και το εκτός 1-2 επί της Μασίντα Ζέλβια. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα φιλοξενήθηκε από τη Μασίντα Ζέλβια, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Αρκετά ανοιχτό και με ευκαιρίες το μεταξύ τους, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες.

Στο -2 πλέον από την κορυφή και είναι σε ισοβαθμία με τη Χιροσίμα, αν και υστερεί κόντρα σε αυτή. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα φετινά εντός της, στα οποία είχε ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες.

Βίσσελ Κόμπε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 στην παράταση από τη Ναγκάνο, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ίιντα (14′) και Χιράγκα (28′), για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση (39′, 83′) και εν τέλει την ανατροπή στο 109′.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για έκτο διαδοχικό παιχνίδι η Κιότο, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε υποδέχθηκε τη Νιγκάτα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Αρκετά ανοιχτό και με ευκαιρίες το μεταξύ τους, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια. Παρόλα αυτά, δέχθηκε γκολ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και δεν είχε απάντηση στην πορεία.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Τζούμπιλο Ιβάτα (0-3 εντός) και Κασίμα (1-0 εκτός), ενώ ήταν και το τέταρτο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει. Παραμένει έτσι στους έξι βαθμούς, μαζί με τις Σονάν και Σαπόρο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε εξόδους της (1-3-1). Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε στην παράταση με 3-2 από τη Ναγκάνο και αποκλείστηκε από το Λιγκ Καπ.