*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πιτέρμπορο-Γουίκομπ 2-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γκράιμερ στο 20’ και το 0-2 ο ΜακΚλίρι στο 29’. Το 0-3 πέτυχε ο Ντέιβις με αυτογκόλ στο 49’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 58’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Γουίκομπ. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη κατάφερε να σκοράρει ακόμα μία φορά. Αμυντικά αδράνησε στη συνέχεια με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Ρυθμό φάνηκε να βρίσκει στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, μετρώντας ισάριθμες νίκες. Εξαιρετική επιθετικά, σκοράρει με τρομερή άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως συνεχίζει να έχει σοβαρά προβλήματα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Έξετερ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπόροους με πέναλτι στο 32’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Μπιλόκαπιτς στο 75’ και δέχθηκαν την ανατροπή από το αυτογκόλ του Κατόνγκο στο 80’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ήττα για την Πιτέρμπορο. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έμεινε με παίκτη λιγότερο, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Είναι μια από τις πιο παραγωγικές ομάδες του πρωταθλήματος, παρ’ όλα αυτά παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα μονίμως, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Άκρως θετικό το γεγονός ότι σκοράρει με τρομερή συνέπεια, όμως αυτό δεν της ήταν αρκετό ώστε να «καλύψει» τις αμυντικές αδυναμίες της.