*25η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Γουέλινγκτον Φοίνιξ-Γουέστερν Σίδνεϊ 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστραλίας

ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ ΣΙΔΝΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέστερν Σίδνεϊ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μέλμπουρν Βίκτορι, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπορέλο στο 45ο λεπτό, ισοφαρίστηκε από τον Βελουπιλάι στο 56’, ενώ μετά το 59’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε με γκολ που σκόραρε με τον Λαγιούνι στο 81’.

Η Γουέστερν Σίδνεϊ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Μέλμπουρν Βίκτορι, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, ενώ έχει τρεις νίκες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, έχοντας χάσει μόνο από την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ σε αυτό το διάστημα.

Διατηρείται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, εξασφάλισε και μαθηματικά τη συμμετοχή της στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, ενώ είναι σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την δεύτερη θέση που οδηγεί απευθείας στα ημιτελικά των πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός και αρχηγός της, Μαρσέλο, δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών.

Γουέστερν Σίδνεϊ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί over 2,5

*Εχει 15/24 under 2,5 στο πρωτάθλημα, 7/12 εντός έδρας

*Εχει 14/24 N/G στο πρωτάθλημα, 8/12 εντός έδρας

ΓΟΥΕΛΙΝΓΚΤΟΝ ΦΟΙΝΙΞ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέλινγκτον Φοίνιξ έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Μπρισμπέιν Ρόαρ, σε έναν αγώνα που άξιζε σαφώς τη νίκη. Βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Ο’ Σι στο όγδοο λεπτό, ισοφάρισε με πέναλτι του Ζαβάντα 35ο λεπτό, προηγήθηκε με τον Γιαν Σάσε στο 56’, είχε δύο δοκάρια στη συνέχεια και μία τεράστια χαμένη ευκαιρία για να πετύχει τρίτο τέρμα, αλλά δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε δεχόμενη την ισοφάριση από τον Νέβιλ στο 82’.

Η Γουέλινγκτον Φοίνιξ έφερε 2-2 εντός έδρας κόντρα στην Μπρισμπέιν Ρόαρ, πληρώνοντας την αστοχία και την ατυχία της. Αυτός πάντως ήταν ο πρώτος της βαθμός έπειτα από τρεις σερί ήττες, ενώ μακριά από το γήπεδο της δεν κερδίζει εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο ήττες στα πιο πρόσφατα εξ αυτών.

Είναι σταθερά εντός πρώτης εξάδας που οδηγεί στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, για την ακρίβεια στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ παρόλο που είναι στο +3 από δύο ομάδες εκτός εξάδας, δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής, καθώς έχει πολύ καλύτερη διαφορά τερμάτων και από τις δύο ομάδες.

O μέσος Ολντ έχει κάποιες ενοχλήσεις, επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Λόους.