11η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΓΚΟΪΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Φορταλέζα, για το πρωτάθλημα. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, κατάφερε εν τέλει να φέρει το ματς στα ίσα με τον Πέδρο Ραούλ, τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε.

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις, η Γκοϊάς κατάφερε να παραμείνει αήττητη. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ζάιρ Βεντούρα φιλοξενήθηκε από τη Φορταλέζα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε στο δεύτερο μέρος να πετύχει κάτι, αύξησε την πίεση στα τελευταία λεπτά και δικαιώθηκε, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Αυτός ήταν ο πέμπτος βαθμός που αποσπά στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, φτάνοντας παράλληλα τους 13 συνολικά. Παρέμεινε αήττητη στα πέντε τελευταία εντός της, στα οποία έχει χαρακτηριστικά τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. εξέτισαν οι Έλβις και Κάιο Βινίσιους, ενώ θα απουσιάσουν και οι Απόντι, Ματέους Σάντος, Ντιέγκο και Νίκολας, καθώς είναι τραυματίες.

Γκοϊάς Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Αμέρικα Μινέιρο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Μεντόσα στο 22ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 55′ διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητο σερί εννέα αναμετρήσεων για τη Σεαρά, στο οποίο και μετράει πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, φιλοξενήθηκε από την Αμέρικα Μινέιρο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Μπορεί να είχε λιγότερες τελικές προσπάθειες από την αντίπαλό της, ωστόσο ήταν αρκετά πιο εύστοχη και πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, πήρε το θετικό αποτέλεσμα.

Μόλις η δεύτερη νίκη στις έξι πιο πρόσφατες αγωνιστικές (2-4-0), φτάνοντας παράλληλα τους 13 βαθμούς συνολικά. Τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της. Την περασμένη Πέμπτη ωστόσο ήρθε η είδηση της μετακίνησης του Ντοριβάλ Τζούνιορ στη Φλαμένγκο, γεγονός που ενδεχομένως να την επηρεάσει. Χρέη υπηρεσιακού θα αναλάβει για την ώρα ο Πέδρο Σοτέρο. Ενόψει της αποψινής αναμέτρησης, συμπλήρωσαν κάρτες οι Νίνο Παραΐμπα και Ροντρίγκο Λιντόσο, οπότε και θα μείνουν εκτός.