* 10η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ιδανική επιστροφή από τη διακοπή των εθνικών ομάδων για την Γκιόζτεπε κι ας ήταν τυχερή στο 1-2 επί της Κασίμπασα. Άντεξε στο καλό διάστημα των γηπεδούχων και αντέδρασε σωστά στο προβάδισμά τους με γκολ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα.

Σταμάτησε έτσι το αρνητικό σερί των τεσσάρων ηττών που έτρεχε από τις 17 Σεπτεμβρίου. Έχασε κατά σειρά από τις Αλτάι (2-1 εκτός), Χατάισπορ (0-2 εντός), Γαλατασαράι (2-1 εκτός) και Γκιρεσούνσπορ (0-1 εντός). Με ανατροπή ήρθαν και οι δύο παραπάνω εκτός έδρας ήττες, στην τελευταία από την Γκιρεσούνσπορ ήταν άτυχη, χάνοντας πέναλτι στο 0-0.

Παρά τη νίκη, η ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής τη βρήκε εντός επικίνδυνης ζώνης στους 9 πόντους, εκ των οποίων μόλις 3 έχει κατακτήσει εντός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Κασίμπασα. Ανώτερη η Κασίμπασα στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό της επανάληψης, αλλά διαχειρίστηκε λάθος το προβάδισμά της. Η Γκιόζτεπε αντέδρασε και γύρισε το ματς με γκολ των Γιάχοβιτς στο 67′ και Τίγιανιτς στο 86′.

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Stoiximan)

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπακασέτας λαμπρός την οδηγεί στην κορυφή της Superlig! Ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδος είναι ο κορυφαίος παίκτης του τούρκικου πρωταθλήματος μέχρι στιγμής και έκανε ξανά τη διαφορά για την Τραμπζονσπόρ στο εντός έδρας ντέρμπι κορυφής με τη Φενέρ. Πέτυχε δύο γκολ για το 3-1 και έφτασε τα 7 στη σεζόν, ενώ έχει και τρεις ασίστ!

Μόνη πρώτη πλέον η ομάδα του Αβτσί, στο +2 από Φενέρ και Χατάισπορ, μοναδική αήττητη με ρεκόρ 6-3-0 και την καλύτερη επίθεση στη χώρα με 19 γκολ ενεργητικό. Πριν τη διακοπή των εθνικών ομάδων είχε περάσει νικηφόρα από την έδρα της Καϊσέρισπορ (1-2) με ακόμη δύο γκολ του Μπακασέτα. Συνολικά εκτός έδρας έχει ρεκόρ 4-1-0 με 11 γκολ!

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Φενέρμπαχτσε. Πολύ νωρίς, στο 3′ άνοιξε το σκορ η Φενέρ με το Ρόσι, πάνω κάτω η μπάλα, 20 λεπτά αργότερα άλλαξαν οι ισορροπίες του αγώνα με τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κιμ των φιλοξενούμενων. Από το φάουλ του Κιμ ισοφάρισε ο Μπακασέτας με συρτή εκτέλεση. Λογικά με παίκτη παραπάνω η Τραμπζονσπόρ πίεσε, είχε δοκάρι και ο Κορνέλιους κέρδισε πέναλτι, το οποίο εξαργύρωσε ο Μπακασέτας στο 87′. Στο 90′ ο Σαρί διαμόρφωσε το τελικό σκορ.