*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Αήττητο δώδεκα αγώνων τρέχει η Λίλεστρομ απέναντι στην Χαμ Καμ (8-4-0).

ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι ροντέο, κέρδισε με 4-5 την Στρόμεν για το κύπελλο! Νόμιζε ότι ξεμπέρδεψε με την νίκη στο πρώτο μέρος, αφού πέτυχε τέσσερα γκολ (6′, 29′, 33′, 40′), η αντίπαλος μείωσε στο 51′, ενώ η ίδια βρήκε πέμπτο γκολ στο 61′. Ωσεί παρούσα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, η γηπεδούχος κατάφερε να πετύχει τρία γκολ (76′, 78′, 87′) και να προκαλέσει «καρδιοχτύπια».

Κόντεψε να πάθει μεγάλο «πατατράκ» στην έδρα της Στρόμεν, αλλά εν τέλει δικαιώθηκε στο φινάλε και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου, θεσμό που θεωρητικά υπολογίζει. Στο πρωτάθλημα, προέρχεται από μεγάλο διπλό στην έδρα της Σάντεφιορντ με 0-1 την προηγούμενη αγωνιστική, παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησε η τακτική και οι καλές φάσεις ήταν μετρημένες.

Αποδίδει καλύτερα στα εκτός μέχρι στιγμής με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, την ίδια στιγμή που μπροστά στο κοινό της έχει χάσει και τις δύο φορές που έχει παίξει για το πρωτάθλημα. Εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν ο μέσος Ράνγκερ.

Λίλεστρομ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

ΧΑΜ ΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-4 την Έλβερουμ για το κύπελλο. Παρότι έμεινε πίσω στο σκορ (10′), κατάφερε να σημειώσει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και να πάρει τα ηνία (20′, 25′, 34′). Στο ρελαντί βρήκε και τέταρτο γκολ (77′), ενώ η αντίπαλος απλώς μείωσε στο 80′.

Μπορεί να βρισκόμαστε ακόμα στην αρχή της σεζόν, ωστόσο η Χαμ Καμ έχει φροντίσει να δείξει με το «καλημέρα» πως η φετινή χρονιά θα είναι αρκετά ζόρικη για την ίδια. Παραμένει η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη σε πέντε παιχνίδια (0-1-4), ενώ και οι τέσσερις ήττες ήρθαν με το ίδιο σκορ (0-1).

Στην πιο πρόσφατη εξ’ αυτών, ηττήθηκε στην έδρα της από την Στρομσγκόντσετ την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν μπήκε καλά στο ματς και το πλήρωσε, θα μπορούσε να ισοφαρίσει στην επανάληψη, αλλά έχει τεράστιο θέμα στο γκολ. Σταθερά απουσιάζει ο Ρόντολεν Όψαλ με τραυματισμό.