*Αγώνας ρεβάνς για τη φάση των προημιτελικών του Κόπα Λιμπερταδόρες. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά το νικητή του ζευγαριού Βελέζ – Ταγιέρες.

*Η Φλαμένγκο επικράτησε στα 9/11 τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Κορίνθιανς, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Κορίνθιανς – Φλαμένγκο 0-2

*Στο πρωτάθλημα: Κορίνθιανς – Φλαμένγκο 1-0

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο έβδομο λεπτό με τον Λάζαρο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Γκάμπριελ Μπαρμπόσα.

Αήττητο σερί οκτώ αγώνων για τη Φλαμένγκο, στο οποίο και μετράει επτά νίκες και μια ισοπαλία. Στον πιο πρόσφατο από αυτούς, η ομάδα του Ντοριβάλ Τζούνιορ φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Έπαιξε με αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα, αλλά ήταν και πάλι ανώτερη από την αντίπαλο της, πήρε από νωρίς το προβάδισμα και παρότι σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, εν τέλει “σφράγισε” το τρίποντο στο φινάλε.

Πέμπτο σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα, που τη φέρνει στην πέμπτη θέση της κατάταξης, προσπαθώντας να μειώσει τη διαφορά από τις πιο πάνω θέσεις. Έχει σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες, μετά και το 0-2 του πρώτου αγώνα, οπότε και απόψε θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί αυτό το σκορ. Αναμένεται να πάρουν ανάσα ορισμένοι παίκτες, την ώρα που βρίσκονται εκτός μάχης οι Ντιέγκο Άλβες, Ροντρίγκο Κάιο και Μπρούνο Ενρίκε.

Φλαμένγκο Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αβαΐ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 36ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 77′ με τον Μπαλμπουενά.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η Κορίνθιανς δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Το περασμένο Σαββατοκύριακο, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα φιλοξενήθηκε από την Αβαΐ, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρατάχθηκε με αλλαγές και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το σημείο του πέναλτι, πριν από την ανάπαυλα. Στην πορεία ανέβασε στροφές και παρότι πίεσε, κατάφερε απλά να ισοφαρίσει για το τελικό αποτέλεσμα.

Έχασε έτσι την ευκαιρία να παραμείνει κοντά στην πρωτοπόρο Παλμέιρας, με τη διαφορά να ανοίγει πλέον στους έξι. Εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή που έχει απόψε, καθώς η ήττα με 0-2 στο εντός πρώτο ματς δεν της αφήνει πολλά περιθώρια πρόκρισης για τα ημιτελικά. Παρόλα αυτά, θα εξαντλήσει τα περιθώρια. Τραυματίστηκε και θα μείνει εκτός μάχης ο Μαϊκόν, γνώριση η απουσία η Παουλίνιο.