*6η αγωνιστική

*8/9 under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Φλαμένγκο έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Παλεστίνο, με ένα γκολ του Καρνέγιο στο 63ο λεπτό.

H Φλαμένγκο δεν είναι στα καλά της, αυτό φάνηκε και στην ήττα της με 1-0 εκτός έδρας από την Παλεστίνο, αποτέλεσμα που βάζει σε σοβαρό κίνδυνο τη συνέχεια της στο Κόπα Λιμπερταδόρες! Μάλιστα τίποτα δεν εξαρτάται αποκλειστικά από την ίδια, έχοντας βρεθεί στην τρίτη θέση του ομίλου!

Όχι πώς είναι πολύ καλύτερη η πορεία της στο εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που μετά από πέντε αγωνιστικές είναι λίγο πάνω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και είναι μόλις στο -2 από την κορυφή!

Στα τελευταία της έξι παιχνίδια, κέρδισε μόνο ένα εντός στο κύπελλο με ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με τρεις ήττες, μία εκ των οποίων στο γήπεδό της.

Ενώ λοιπόν φαινόταν να έχει ξεπεραστεί η πρώτη περίοδο κρίσης στην εποχή Τίτε, μάλλον κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Μάλιστα οπαδοί της ομάδας περίμεναν πριν την χθεσινή πρωινή προπόνηση στο προπονητικό κέντρο για να εκφράσουν με πανό την αποδοκιμασία τους.

Φλαμένγκο Στατιστικά

*Τέσσερα σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*11/12 N/G εντός έδρας

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κορίνθιανς κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Νασιονάλ Ασουνσιόν, με δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα, από τον Γιούρι Αλμπέρτο (75’) και τον Ματέους Φράνκα (90’).

Η Κορίνθιανς κάνει ακριβώς την αντίθετη πορεία από τη σημερινή της αντίπαλο. Εκεί που δεν σκοράρει και δεν κερδίζει, ξαφνικά δεν δέχεται γκολ και έρχονται οι νίκες Πέρασε και από την έδρα της Νασιονάλ Ασουνσιόν για το Κόπα Σουνταμερικάνα, με 0-2, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει και δεν έχει δεχθεί καν γκολ!

Οι δύο εξ αυτών των νικών ήταν μακριά από την έδρα της, αλλά όχι στο εθνικό πρωτάθλημα! Σε αυτό είναι ακόμη πιο κάτω και από τη σημερινή της αντίπαλο, με μόνο μία νίκη έπειτα από πέντε αγωνιστικές.

Δείχνει λοιπόν σιγά – σιγά να αφομοιώνει τον νέο προπονητή της, Αντόνιο Ολιβέιρα και τον τρόπο που του αρέσει να αγωνίζεται.