*Στον πρώτο γύρο: Σόλιχαλ Μουρς-Φάιλντ 2-1

*Δύο σερί under 1,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φάιλντ έχασε 2-4 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Χάουτον στο 9’, ενώ ο παίκτης ισοφάρισε στο 30’ σε 2-2, αφού είχαν μεσολαβήσει δυο γκολ της αντιπάλου της, από τους Ο’ Ντόνκορ (16’), Πρίτσαρντ (26’). Αλλά δεν είχε απάντηση στα τέρματα των Χολ – Τζόνσον (60’), Στεντ (73’).

Τέλος στην καλύτερη περίοδο της Φάιλντ στο πρωτάθλημα αφού μετά με τέσσερις σερί νίκες, έξι στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν έχασε, ήρθε η ήττα από την Μπαρνέτ με 2-4 εντός έδρας για να την “προσγειώσει” μερικώς.

Βέβαια η αλήθεια είναι πώς ηττήθηκε από την τρίτη ομάδα του βαθμολογικού πίνακα, όχι κανένα “λιμό”. Αλλά και σήμερα το έργο της αναμένεται εξίσου δύσκολο, καθώς αντιμετωπίζει την τέταρτη!

Όλα αυτά, με την ίδια να παλεύει να μείνει στην κατηγορία, ούσα στην ελάχιστη απόσταση βολής από την ζώνη του υποβιβασμού, αν και με την καλή διαφορά τερμάτων που έχει, δεν μπορεί να θεωρηθεί τέτοια.

Φάιλντ Στατιστικά

*Τέσσερα σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*12/18 G/G εντός έδρας

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ρότσντεϊλ, με τον Μέικοκ να ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό, ενώ παρά την σχεδόν άμεση ισοφάριση από τον Χέις στο 17’, πήρε τη νίκη με τέρμα του Κάμπελ στο 51’.

Μετά από δύο σερί αγώνες στο γήπεδό της, όπου δεν κέρδισε κανέναν (!), η Σόλιχαλ Μουρς έχει τρεις σερί νίκες μακριά από αυτό, με πιο πρόσφατη αυτή με 1-2 στην έδρα της δυνατής Ρότσντεϊλ.

Αυτό το αποτέλεσμα την ανέβασε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και εξακολουθεί να είναι μόλις στο +3 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου.

Πάντως γι’ αυτήν ίσως να είναι καλύτερα να παίζει εκτός έδρας, καθώς μόνο η πρωτοπόρος Τσέστερφιλντ έχει περισσότερες νίκες μακριά από την έδρα της από αυτήν.