*Στον πρώτο γύρο: Σπορτ Ρεσίφε – Βιτόρια Μπαϊα 1-2

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βιτόρια Μπαϊα κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Νοβοριζοντίνο, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Ρομιούλο στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. ΑΛλά χτύπησε σε καίρια σημεία την αντίπαλο της, ισοφαρίζοντας στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Λέο Γκαμάλιο, παίρνοντας τη νίκη με πέναλτι του Βέλντερ στο 90’.

Η Βιτόρια κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Νοβοριζοντίνο, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, εξασφαλίζοντας και μαθηματικά την επιστροφή της στην κορυφαία κατηγορία. Ταυτόχρονα το καταφέρνει, έχοντας εξασφαλίσει και την κατάκτηση του τίτλου, δύο αγωνιστικές πριν λήξει το πρωτάθλημα.

Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και 12 αγώνες, με δύο σερί ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια, έχοντας εννιά νίκες στο ίδιο διάστημα.
Πάντως από τα μερικώς περίεργα της σεζόν είναι πώς κατάφερε να πάρει τον τίτλο χωρίς να έχει ούτε καλύτερη επίθεση, ούτε καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος!

Βιτόρια Μπαϊα Στατιστικά

*14/16 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*13/16 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ατλέτικο Γκοϊανιένσε.

Η Σπορτ Ρεσίφε έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, αποφεύγοντας μία τρίτη σερί ήττα, αλλά εξακολουθεί να μην έχει νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Προχωράει κανονικά λοιπόν στο “έγκλημα” κατά του εαυτού της, αφού αν τελείωνε αυτή τη στιγμή το πρωτάθλημα, δεν θα ανέβαινε κατηγορία, παρόλο που έχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Είναι πλέον στην 5η θέση, απλά έχει το πλεονέκτημα να είναι σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από τρεις ομάδες από πάνω της!

Αλλά το μειονέκτημα είναι πώς δεν κρατάει την τύχη στα χέρια της, αφού ακόμη και αν κερδίσει και τους δύο αγώνες της, αν κερδίσουν και άλλες ομάδες από πάνω της, δεν παίζουν κανένα ρόλο οι δικές της νίκες.