4η αγωνιστική

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Βρες στο Betarades.gr όλα τα παιχνίδια για στοίχημα σήμερα!

ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Χάμαρμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 49ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 69′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται επτά λεπτά αργότερα. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 81′, όταν και αποβλήθηκε ο Μπαϊντού.

Την πρώτη φετινή της ήττα υπέστη η Έλφσμποργκ. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζίμι Τελίν φιλοξενήθηκε από τη Χάμαρμπι, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 3-0. Κατώτερη των περιστάσεων, δεν ήταν ικανή να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων και περιορίστηκε περισσότερο σε παθητικό ρόλο. Άντεξε όμως για ένα ημίχρονο, καθώς μετά την ανάπαυλα παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου και δεν γλίτωσε τα χειρότερα.

Είχε προηγηθεί η ισοπαλία της πρεμιέρας με τη Βάρναμο (2-2 εντός) και εν συνεχεία η νίκη επί της Βαστέρας (0-1 εκτός), οπότε και τώρα ευελπιστεί σε επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα. Όπως έγινε γνωστό, από τις αρχές Ιουνίου, ο κόουτς Τελίν θα αποχωρήσει από την τεχνική ηγεσία, καθώς συμφώνησε με την Αμπερντίν. Αντικαταστάτης του θα είναι ο Όσκαρ Χίλιεμαρκ, ερχόμενος από την Άαλμποργκ.

Εκτίει τιμωρία ο Μάικλ Μπαϊντού, που αποβλήθηκε στο τελευταίο, ενώ επιστρέφει στην αποστολή ο φορ Περ Φρικ.

Έλφσμποργκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΚΑΛΜΑΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Γκέτεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 46ο λεπτό.

Άποντη παραμένει η Κάλμαρ, μετά και τις τρεις πρώτες στροφές του φετινού πρωταθλήματος. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Γένσεν υποδέχθηκε τη Γκέτεμποργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς τη μεγάλη φάση από τις δυο πλευρές, βρέθηκε πίσω με την επιστροφή από τα αποδυτήρια σε μια φάση που φέρει ευθύνη η άμυνα της. Προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία, αλλά παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Τρίτη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χάμαρμπι (3-1 εκτός) και Σίριους (1-2 εντός). Καλείται να δώσει απαντήσεις τώρα και να διεκδικήσει το όποιο θετικό αποτέλεσμα μπορεί, καθώς υπάρχει έντονη γκρίνια προς το πρόσωπο του κόουτς Γένσεν.