*15η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σαπεκοένσε, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Εντερσον στο 34’. Κατάφερε να ισοφαρίσει σε κρίσιμο χρονικό σημείο, στην εκπνοή του ημιχρόνου, με τον Φαμπίνιο και ενώ γλίτωσε να δεχθεί δεύτερο τέρμα σε αρκετές περιπτώσεις, πήρε τη νίκη με δεύτερο τέρμα από τον ίδιο παίκτη στο 72ο λεπτό.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σαπεκοένσε, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, ενώ στους εφτά πιο πρόσφατους έχει τέσσερις νίκες και έχασε μόνο από την πρωτοπόρο Κρουζέιρο. Και στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις νίκες, έχοντας χάσει εντός μόνο από την Ναούτικο στο εθνικό πρωτάθλημα.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του για την ακρίβεια, έχοντας μία μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο -4 από αυτήν, ενώ δεν είναι πολύ μακριά από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ούσα στο -7 από αυτές.

Τραυματίας και απών είναι ο επιθετικός Μαϊκόν Ντόουγκλας, επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Γιάγκο, μένει να φανεί αν ο τεχνικός της, Ντάνιελ Παουλίστα, συνεχίσει να παίζει με το 3-4-3 ή αλλάξει σε 4-4-2 το τακτικό σύστημα της ομάδας του.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Εχει 6/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 13/17 under 2,5 εντός έδρας, 5/7 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΟΜΠΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ναούτικο, ισοφαρίζοντας στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα πέναλτι «εφεύρεση» του διαιτητή, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Σιέλ. Επαιζε μάλιστα με παίκτη περισσότερο μετά το 54’, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Αμαρίλντο στο 38ο λεπτό.

Η Τομπένσε έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ναούτικο, σε έναν αγώνα που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με ένα πέναλτι – «δώρο» του διαιτητή. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους έξι τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, έχοντας κερδίσει τον πιο πρόσφατο που έπαιξε εκτός, για πρώτη φορά φέτος στο εθνικό πρωτάθλημα, έπειτα από έξι παιχνίδια.

Εχει ανέβει αρκετά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα πλέον στην 6η θέση του, πλησιάζοντας στο -5 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο, έχοντας και τον σημερινό αγώνα να δώσει.

Τραυματίας είναι ο μέσος Ιγκόρ Ενρίκε που χτύπησε και αναμένεται να λείψει μέχρι τα μέσα Αυγούστου περίπου, έχουν χτυπήσει και απουσιάζουν και οι αμυντικοί Λουάν, Εντνεϊ, επιστρέφουν από τιμωρία οι μέσοι Ροντρίγκο, Ζιν Λούκας.