*Πλέι οφ, 1η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Μλάντα Μπόλεσλαβ – Βικτόρια Πλζεν 1-3 και Βικτόρια Πλζεν – Μλάντα Μπόλεσλαβ 1-1

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με X στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Μπόλεσλαβ στα έντεκα τελευταία εκτός απέναντι στην Βικτόρια Πλζεν (7-3-1).

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε άνετα με 3-0 την Τέπλιτσε εντός έδρας την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας. Άνοιξε το σκορ στις αρχές της επανάληψης (49′), διπλασίασε τα τέρματά της στο 68′ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 82′.

Δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα κόντρα στην Τέπλιτσε και παρότι άργησε σχετικά να ανοίξει το σκορ, δεν πτοήθηκε και με άνεση πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Τυπική η συμμετοχή της στα πλέι οφ, αφού η τρίτη θέση μοιάζει εξασφαλισμένη δίχως να προλαβαίνει το κάτι παραπάνω. Στόχος της είναι να διατηρήσει ρυθμό, προκειμένου να εμφανιστεί όσο το δυνατόν πιο έτοιμη στον τελικό κυπέλλου με αντίπαλο την Σπάρτα Πράγας. Τραυματίες παραμένουν οι Βαλέντα, Ντουρονσίμι, Γίρκα, Ρέζνικ και Σίκορα.

Βικτόρια Πλζεν Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΜΛΑΝΤΑ ΜΠΟΛΕΣΛΑΒ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Γιάμπλονετς εκτός έδρας, την προηγούμενη εβδομάδα. Βρέθηκε να χάνει από το 19′, ωστόσο βρήκε τα αποθέματα και έφερε το ματς στα ίσα με γκολ στις καθυστερήσεις (90+1′).

Το γεγονός πως κατάφερε να επιστρέψει στα πλέι οφ, συνιστά από μόνο του επιτυχία. Βέβαια, δεν είναι αδιάφορη στην ειδική διαδικασία καθώς κυνηγάει ένα από τα τρία ευρωπαϊκά εισιτήρια που οδηγούν στα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ, ειδικά από την στιγμή που θα ανοίξει και η πέμπτη θέση μέσω του κυπέλλου. Βρίσκεται σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα, αφού μετράει μόλις μία ήττα στα εννιά τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (4-4-1). Μοναδικός απών παραμένει ο τραυματίας Σουτσόμελ.