Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο αγωνιστικές υπέστη και πάλι η Μπάροου, η οποία μετρούσε μια νίκη και μια ισοπαλία μέχρι εκείνη τη στιγμή. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Κοξ φιλοξενήθηκε από την Ντόβερ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 3-1, με τον Χάνα να μειώνει απλά για το τελικό αποτέλεσμα, με εκτέλεση πέναλτι στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή ήττα της Μπάροου στο πρωτάθλημα, όπου μετράει επίσης δυο νίκες και μια ισοπαλία. Τα νικηφόρα παιχνίδια της ήταν αμφότερα εντός έδρας, κόντρα σε Όλντερσοτ (1-0) και Τσέστερ (3-2), πράγμα που θέλει να εκμεταλλευτεί και να δώσει συνέχεια σε αυτό το σερί, στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας παράλληλα έτσι στα θετικά αποτελέσματα. Χθες, η Μπάροου ανακοίνωσε την απόκτηση του 18χρονου μέσου, Ράιαν Γέιτς, με τη μορφή δανεισμού για τον επόμενο μήνα, από τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Απών από τη σημερινή αναμέτρηση θα είναι και πάλι ο τραυματίας Σον Μπίλεϊ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Ντόβερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Την πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πετύχει την προηγούμενη αγωνιστική η Μπρέιντρι Τάουν, η οποία μετρούσε δυο ισοπαλίες και δυο ήττες μέχρι τότε. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Τζέιμι Ντέι φιλοξένησε την Όλντερσοτ, της οποίας και επιβλήθηκε με 2-0. Μετά από οκτώ λεπτά αγώνα, ο Γκούντμαν άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Ακινόλα να “διπλασιάζει” τα τέρματα στο 76ο λεπτό και να “κλειδώνει” τη νίκη της ομάδας του. Μια νίκη που ανεβάζει το ηθικό των παικτών της Μπρέιντρι, οι οποίοι θέλουν να δώσουν συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και να πανηγυρίσουν ακόμη μια νίκη στο σημερινό παιχνίδι. Μια ισοπαλία και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Τζον Άστον, που εξέτισσε τη μια αγωνιστική της τιμωρίας του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Όλντερσοτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.