* 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

* To 1996 οι Ισπανοί επικράτησαν 3-2 των Αυστραλών στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Ατλάντα

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ονειρικό το ντεμπούτο των Αυστραλών στο Ολυμπιακό Τουρνουά, “σόκαραν” τους Αργεντίνους και έκαναν αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά. Έπαιξαν με ενθουσιασμό και ένταση, πήραν μία απόλυτα δίκαιη νίκη.

Προηγήθηκαν με τον Γουέιλς έπειτα από όμορφη επιθετική ομαδική προσπάθεια και ασίστ του Ντιουκ στο 14ο λεπτό. Δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα στο υπόλοιπο του ημιχρόνου, με εξαίρεση ένα απίθανο δοκάρι σε σέντρα σουτ των αντιπάλων και λίγο πριν την ανάπαυλα απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα.

Πολύ ανώτεροι στην επανάληψη, ο Ντιούκ είχε δοκάρι στο πρώτο λεπτό, λίγο αργότερα χάθηκε τετ α τετ και τελικά το 0-2 ήρθε από τον Τίλιο στο 80′, ξανά από ασίστ του Ντιούκ, με τον σκόρερ να μπαίνει ως αλλαγή 30 δευτερόλεπτα νωρίτερα!

Προηγούμενο ματς: Αργεντινή – Αυστραλία 0-2

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΙΣΠΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η πρεμιέρα της Ολυμπιακής ομάδας των Ισπανών θύμισε Euro. Όπως και τότε, στην πρεμιέρα του τουρνουά οι Ίβηρες έμειναν στο 0-0 απέναντι στην Αίγυπτο, έχοντας την εδαφική κυριαρχία (71% κατοχή), κυκλοφορία έξω από την αντίπαλη περιοχή, αλλά όχι αποτελεσματικότητα στο τελείωμα των φάσεων.

Δεν απειλήθηκαν αμυντικά, πολύ καλοί οι στόπερ Γκαρθία και Τόρες, στη μεσαία γραμμή ήλεγξαν το ρυθμό με τον Πέδρι σε ρόλο πρωταγωνιστή, αλλά δεν είχαν τις λύσεις μέσα στην αντίπαλη περιοχή και απέναντι στους Αυστραλούς πιθανώς να δούμε κλασικό φορ (Ράφα Μιρ) στη θέση του Οϊαρθάμπαλ. Αποχώρησαν τραυματίες οι Μινγκέθα και Θεμπάγιος και η παρουσία τους κρίνεται αμφίβολη.

Προηγούμενο ματς: Αίγυπτος – Ισπανία 0-0