*6η αγωνιστική των ομίλων.

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται η ομάδα που θα τερματίσει στην πρώτη θέση. Την πρόκριση θα πάρουν και οι τρεις καλύτεροι δεύτεροι από κάθε περιοχή.

*Τα παιχνίδια του 3ου ομίλου διεξάγονται στη Τζέντα της Σαουδικής Αραβίας.

*Αδιάφορες βαθμολογικά και οι δυο ομάδες, καθώς έχουν αποκλειστεί από τη συνέχεια.

*Στον πρώτο γύρο: Αλ Γκαράφα – Αχάλ 2-0

*Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Βαθμοί στα μεταξύ τους, 2) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους, 3) Γκολ υπέρ στα μεταξύ τους, 4) Διαφορά τερμάτων στον όμιλο, 5) Γκολ υπέρ στον όμιλο

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League Ασίας

ΑΧΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τουρκμενιστάν)

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-1 από τη Σαμπάμπ Αλ Αχλί, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο (13′, 45′), για να μειώσει απλά με το πέναλτι του Αμανόφ στο 74ο λεπτό.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη στον όμιλο της η Αχάλ, έχοντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ροβσάν Μουχάντοβ αντιμετώπισε τη Σαμπάμπ Αλ Αχλί, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Κατώτερη των προσδοκιών για ακόμη μια φορά, δεν κατάφερε να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Αν και μείωσε με πέναλτι, δεν απείλησε σε καμία άλλη περίπτωση. Και τυπικά πλέον εκτός συνέχειας, αλλά και στην τελευταία θέση του ομίλου.

Αχάλ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛ ΓΚΑΡΑΦΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κατάρ)

Προηγούμενο ματς: Ήττα 0-1 από τη Φουλάντ, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 15ο λεπτό, για να μείνει με εννέα παίκτες στις καθυστερήσεις του αγώνα, καθώς αποβλήθηκαν οι Αλμαντί Αλί και Γκάμπριελ.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Αλ Γκαραφά δεν έχει πανηγυρίσει νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της στον όμιλο, έχοντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι αντιμετώπισε τη Φουλάντ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, ενώ παρότι είχε την πρωτοβουλία στην πορεία, δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι. Γεγονός που έφερε νεύρα στις καθυστερήσεις, με δυο παίκτες της να αποβάλλονται. Οριστικά εκτός συνέχειας και αυτή, τουλάχιστον αποφεύγοντας την τελευταία θέση του ομίλου.