*14η αγωνιστική

* 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν under 2.5.

*goal/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΠΟΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην Τζαγκουάρες ντε Κόρντομπα, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Καρδένας στο 82ο λεπτό.

4ο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα για την ομάδα του Ρουέντα και παρ’ ότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο από το 73ο λεπτό, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 στην έδρα της Τζαγκουάρες ντε Κόρντομπα. Αρκετά ισορροπημένο και μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο θα λέγε κανείς, με πάρα πολύ αργό ρυθμό και ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες. Στην επανάληψη ωστόσο η Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα πήρε τα πάνω της ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση της, άρχισε να απειλεί και να δημιουργεί αρκετά προβλήματα στα αντίπαλα καρέ και όσο η ώρα πέρναγε πλησίαζε όλο και περισσότερο σε κάποιο τέρμα, στο 73′ έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Τόρες, δεν επηρεάστηκε ιδιαίτερα όμως, και με κόντρα επίθεση στο 82′ βρήκε το χρυσό γκολ της νίκης με τον Καρδένας να γραφει το 0-1 χαριζοντας μια σημαντική νίκη στην ομάδα της Ατλέτικο. Εκτός ο Τόρες λόγω της αποβολής ενώ εκτός θα βρίσκεται και ο Μοντανιό. Τραυματίες συνεχίζουν οι Ντίας, Ενάο, Παλάσιος, Μαρσελίν, Ακόστα, Κριστάντσο και Σουμπέρο.

Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

ΟΝΣΕ ΚΑΛΝΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Ενβιγκάδο, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Βάλντές για τους γηπεδούχους στο 8ο λεπτό.

Επιστροφή στις νίκες για την ομαδα του Κορεντόρ έπειτα από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Τολίμα. Δεν ήταν ιδιαίτερα πειστική στο εντός έδρας παιχνιδι κόντρα στην Ενβιγάδο, κατάφερε ωστόσο να πάρει τη νίκη με 1-0. Ιδανικό το ξεκίνημα που πραγματοποίησε, παίρνοντας προβάδισμα στο 8ο λεπτό με τον Βαλντές έπειτα από κακή αντίδραση της αντίπαλης άμυνας, δεν προσπάθησε πάντως να βρει και 2ο γκολ για να διευρύνει το προβάδισμα της. Στο δεύτερο μέρος μπήκε με αμυντική τελείως προσέγγιση και έμεινε αρκετά πίσω, η Ενβιγάδο φάνηκε αρκετά αλλαγμένη και καλύτερη, προκαλώντας της αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν αλλά δεν κατάφερε να κάνει τη ζημιά στην άμυνα της Όνσε Κάλδας βρίσκοντας το γκολ της ισοφάρισης, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος. Εκτός θα βρίσκονται οι Σέλις και  Ροντρίγκες ενώ συνεχίζουν τραυματίες οι Μέρα και Αρτουνδουάγα.