ΛΑΝΟΥΣ - ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ Προγνωστικά

* 23η αγωνιστική

* No Goal τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΛΑΝΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ταγιέρες. Με πέναλτι του Τρογιάνσκι στο 79’ κρίθηκε το παιχνίδι.

Αργά ξύπνησε η Λανούς, οι τρεις σερί νίκες που πέτυχε δεν της προσφέρουν κάτι απτό, πέραν από ηρεμία στις κερκίδες και τα αποδυτήρια, αφού έχει μείνει εκτός στόχων εδώ και μήνες. Το σερί ξεκίνησε με το διπλό στο clasico με την Μπάνφιλντ (1-2), ήταν καλή στο 2-0 επί της Σαν Λορέντσο πέντε μέρες αργότερα, ενώ την Κυριακή ήταν αποτελεσματική στην Κόρδοβα απέναντι στην αδιάφορη βαθμολογικά Ταγιέρες.

Ισορροπημένο σε ευκαιρίες το κυριακάτικο παιχνίδι, η Λανούς απειλούσε κυρίως από στατικές φάσεις, μετά από κόρνερ κέρδισε το καθοριστικό πέναλτι, στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα που φάνηκε να έχει περισσότερη όρεξη, μεγαλύτερες εντάσεις.

Σταθερές οι απουσίες των αμυντικών Αγκίρε, Αγκιλάρ και του χαφ Μπραγκιέρι, επιστρέφει ο αειθαλής φορ Σαντ που δεν ταξίδεψε στην Κόρδοβα.

ΛΑΝΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΑΡΧΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-3) από την Ρίβερ Πλέιτ. Ο Κιντέρο άνοιξε το σκορ στο 66’, ο Μπελτράν πέτυχε το δεύτερο γκολ τρία λεπτά αργότερα και ο Παλαβεσίνο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 80’.

Κατώτερη της περίστασης την Κυριακή η “μπιτσο”, λύγισε στην πίεση, δέχθηκε βαριά εντός έδρας ήττα στο ντέρμπι με την Ρίβερ κι έχασε έδαφος στην κούρσα για τα εισιτήρια του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ανταγωνιστικό το πρώτο ημίχρονο, η Αρχεντίνος μπήκε καλά, απείλησε, αλλά με την πάροδο των λεπτών η Ρίβερ βρήκε τα πατήματά της και πήγε στην ανάπαυλα με δύο δυνατές ευκαιρίες. Με καταπληκτικό φάουλ άνοιξε το σκορ, σαστισμένοι οι παίκτες του Μιλίτο έκαναν μεγάλο λάθος στο build up για το γρήγορο 0-2 που “τέλειωσε” το ματς.

Δίχως προβλήματα τραυματισμών πηγαίνει στο “Φορταλέσα”, μέσα και ο ηγετικός στόπερ Τορέν, που ξεπέρασε τις ενοχλήσεις του.