*3η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Ανζέ είναι αήττητη στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της με αντίπαλο τη Μπρεστ (3-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΝΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Οσέρ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 4’, δέχθηκε το 2-0 με αυτογκόλ στο 10’, μείωσε με τον Ντιονί στο 22’, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 57’ και ισοφάρισε με τον Σαλαμά στο 77’.

Έδειξε τεράστια ψυχικά αποθέματα και έφυγε απ’ το “Αμπέ Ντεσάμπ” με βαθμολογικό όφελος παραχωρώντας 2-2 κόντρα στην Οσέρ. Τραγική εκκίνηση, η άμυνα της ήταν… αλλού και στο πρώτο δεκάλεπτο δέχθηκε δύο γκολ, έστρωσε στη συνέχεια, έπαιξε με τη μπάλα κάτω και μείωσε το σκορ. Την ευνόησε η αποβολή αντιπάλου στο δεύτερο 45λεπτο, βγήκε μπροστά και έφερε το ματς στην ισορροπία έπειτα από κακή αντίδραση της αντίπαλης άμυνας, ενώ με το σκορ στο 2-1 ακυρώθηκε γκολ της Οσέρ για επιθετικό φάουλ (τραβηγμένη απόφαση). “Επιστρέψαμε απ’ το 2-0 και είμαστε ικανοποιημένοι με τον τρόπο που πήραμε τον βαθμό. Οι αλλαγές έδωσαν φρεσκάδα στην ομάδα. Πρέπει να δουλέψουμε περισσότερο στις στημένες φάσεις”, είπε ο κόουτς Μπατίκλ.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Ανζέ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με τη Ναντ, σε παιχνίδι που ήταν καλύτερη και έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η απόδοσή της έπεσε στο δεύτερο μέρος και χρειάστηκαν κάποιες επεμβάσεις του γκολκίπερ Μπερναντονί για να κρατήσει το 0-0. Τα τελευταία χρόνια έχει δημιουργήσει μια μίνι θετική παράδοση κόντρα στη Μπρεστ, καθώς είναι αήττητη στις πέντε τελευταίες συναντήσεις της με την ομάδα της Βρετάνης (3-2-0). Στο μεταγραφικό κομμάτι, χρειαζόταν ακόμη έναν στόπερ και απέκτησε τον 19χρονο Ουσμάν Καμαρά (από την Παρί). Τιμωρημένος ο χαφ Μπενταλέμπ.

ΑΝΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*Δέχθηκε από δύο γκολ και πάνω στα 3/4 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μαρσέιγ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38’, έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Λες Μελού στο 61’.

Ήταν φιλότιμη την προηγούμενη αγωνιστική, έβγαλε το λάδι στη Μαρσέιγ και πήρε δίκαια τον βαθμό (1-1). Πήρε άριστα στο τακτικό κομμάτι, περιόρισε εξαιρετικά τα επιθετικά ατού της αντιπάλου, αλλά η άμυνα της αδράνησε ύστερα από στημένη φάση και πήγε με το εις βάρος της 0-1 στ’ αποδυτήρια. Αλλαγμένη και αισθητά βελτιωμένη στο δεύτερο 45λεπτο, ανέλαβε περισσότερες πρωτοβουλίες στην επίθεση, έφτιαξε πολλές φάσεις, κυνήγησε με αξιώσεις την ισοφάριση και δικαιώθηκε για την επιμονή της. Στο υπόλοιπο του αγώνα ήταν η ομάδα που απείλησε και σε δύο περιπτώσεις άγγιξε την ανατροπή.

“Πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Έκαναν ένα πολύ καλό παιχνίδι, απέναντι σε μια δυνατή ομάδα, όπως η Μαρσέιγ. Θα μπορούσαμε να κερδίσουμε, είχαμε δύο μεγάλες ευκαιρίες μετά την ισοφάριση, αλλά δεν ήμασταν αρκετά αποτελεσματικοί”, είπε ο κόουτς Ντερ Ζακαριάν. Σε μεταγραφικό επίπεδο, το όνομα του φορ Ονορά παραμένει ψηλά στην επικαιρότητα, με την Γκλάντμπαχ να έχει εκδηλώσει έντονο ενδιαφέρον για την απόκτησή του. Χρειάζεται πάντως ενίσχυση στην επίθεση και προσπαθεί να κλείσει τον Αλγερινό επιθετικό Σλιμανί (από Σπόρτινγκ Λισαβόνας). Έγινε αναγκαστική αλλαγή στο προηγούμενο ο εξτρέμ Ματίας Λαζ, βρίσκεται κανονικά σήμερα στην αποστολή. Παραμένουν τραυματίες ο δεξιός μπακ Φαντιγκά, ο εξτρέμ Ντελ Καστίγιο και ο επιθετικός Μουνιέ.