*20η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Αννάν – Φορφάρ 2-1, Φορφάρ – Αννάν 1-4

ΑΝΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Αννάν κέρδισε 5-1 εντός έδρας την Αλμπιον Ρόβερς, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Φλέμινγκ μόλις στο 11ο λεπτό και δεν είχε ισοφαρίσει ως το τέλος του ημιχρόνου! Στο δεύτερο μισό του αγώνα ισοφάρισε με τον Σμιθ στο 46’, ο Τζόνστον στο 53’ την έβαλε μπροστά στο σκορ, ενώ ο Μούιρ στο 56’ σκόραρε το τρίτο τέρμα της, πριν πετύχει δύο ακόμη με τους Κίλσμπι (68’), Ντόχερτι (87’).

Η Αννάν κέρδισε με το εντυπωσιακό 5-1 εντός έδρας την Αλμπιον Ρόβερς, με μεγάλη ανατροπή και σκοράροντας πέντε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, αλλά πρώτη της νίκη εντός έπειτα από πέντε αναμετρήσεις σε αυτό!

Είναι ακόμη στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην 5η, με καλύτερη διαφορά τερμάτων, χωρίς να είναι πολύ μακριά, αφού βρίσκεται μόλις στο +6 από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή.

Αννάν Στατιστικά

*Εχει 16/19 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 10/12 G/G εντός έδρας

*Εχει 8/12 over 2,5 εντός έδρας

ΦΟΡΦΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρφαρ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Ελγκιν, με γκολ που δέχθηκε λίγο πριν τη λήξη, από τον Ριντ στο 89ο λεπτό, πληρώνοντας το γεγονός πώς έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 47ο λεπτό.

Η Φόρφαρ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Ελγκιν, αν και ήταν πολύ κοντά στο να πάρει ένα βαθμό. Όμως δέχθηκε το γκολ λίγο πριν το τέλος, έχοντας και το ελαφρυντικό πώς έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες, ενώ έχει κερδίσει τον πιο πρόσφατο αγώνα που έδωσε μακριά από την έδρα της.

Διατηρείται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την τελευταία που είναι και η μοναδική που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή. Αλλά πλησίασε και στο -4 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος!

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Γουάιτ, ενώ ανακλήθηκε η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο αμυντικός Μπρίντλει και είναι κανονικά διαθέσιμος.