*18η αγωνιστική

*Ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών

*Η Αλασκέρτ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Νόα σε 9 ματς στην ιστορία τους, ανεξαρτήτως έδρας

Αλασκέρτ – Νόα στην Bet365

ΑΛΑΣΚΕΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αλασκέρτ είναι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος, με δύο πόντους λιγότερους από την πρωτοπόρο Αραράτ Αρμενίας (πριν την έναρξη της αγωνιστικής). Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος που έδωσε, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη με αντίπαλο την Γκαντζασάρ Καπάν εκτός έδρας, έμεινε στο 2-2, αλλά διεύρυνε το αήττητο σερί της για επτά αγώνες. Τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες ο επιμέρους απολογισμός για την Αλασκέρτ.

Συνολικά, δείχνει να είναι μια ομάδα που έχει καλή δημιουργία στην επίθεση, όμως αμυντικά δίνει ευκαιρίες στους αντιπάλους να σκοράρουν. Ενδεικτικό ότι έχει 6/7 με γκολ εκατέρωθεν τελευταία. Εντός έδρας έχει ηττηθεί μόλις δύο φορές σε διάστημα οκτώ αγώνων, όμως δέχεται γκολ σε επτά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 ενάντια στην Γκαντζασάρ Καπάν, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 10’ με τον Μαρμεντίνι, όμως τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Το ημίχρονο έκλεισε στο 1-2 υπέρ της Αλασκέρτ, ωστόσο με αυτογκόλ του Γκριγκοριάν στο 72’ διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

ΑΛΑΣΚΕΡΤ Στατιστικά

*5/6 ματς με g/g και over 2.5 (δες το στην bet365)

*4/6 με εύρος γκολ “2-3” στο πρωτάθλημα

*Δέχεται γκολ σε 7 από τα 8, εντός έδρας

Δείτε τα προγνωστικά Αρμενίας (Κλικ Εδώ)

ΝΟΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νόα ρίχνεται ξανά στη “μάχη” του πρωταθλήματος ούσα στην έκτη θέση της κατάταξης. Στόχος της φυσικά είναι να τη διατηρήσει και να παίξει στα πλέι οφ πρωταθλητή. Ωστόσο, δεν έχει ακόμα εξασφαλιστεί, καθώς έχει στο -4 τις Πιούνικ και Μπάναντς. Δυσκολεύτηκε αλλά επικράτησε της Πιούνικ Ερεβάν στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, στηριζόμενη στην καλή επιθετική της λειτουργία, με το τελικό σκορ να είναι 4-2.

Μετρά τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία έξι παιχνίδι στο πρωτάθλημα. Μακριά από το γήπεδό της έχει σημειώσει δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες σε οκτώ αγώνες. σκοράρει μόλις στα μισά από αυτά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-1 της Μπάναντς Ερεβάν εκτός έδρας στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Προηγήθηκε στο 30’ με το γκολ του Τατάεφ, ενώ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σανά Γκόμες στο 87’.