Φάση των ομίλων – 4η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Αλ Νασρ – Αλ Ζαβρά 4-1

ΑΛ ΖΑΒΡΑ (Ιράκ)

Την πρώτη της ήττα στη διοργάνωση υπέστη η Αλ Ζαβρά, μετά από δύο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χακίμ Σακίρ φιλοξενήθηκε από την Αλ Νασρ, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-1. Παρότι ευτύχησε να προηγηθεί με τον Αχμάντ Φαντέλ στο 12ο λεπτό, στην πορεία τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα περίμενε η ίδια.

Προέρχεται από ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Στο πιο πρόσφατο, γνώρισε την ήττα από την Μπαγκντάντ (0-1 εντός), για το πρωτάθλημα. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα πέντε τελευταία εντός της, όπου μετράει ακόμη τρεις ισοπαλίες και μια ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Μπαγκντάντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στη Betshop)

Το Αλ Ζαβρά – Αλ Νασρ παίζει στη Betshop

Δείτε τα αποτελέσματα ποδοσφαίρου

ΑΛ ΝΑΣΡ (Σαουδική Αραβία)

Μετά από δύο διαδοχικές ήττες στη διοργάνωση, κόντρα σε Αλ Γουάσλ (1-0 εκτός) και Ζομπαχάν (2-3 εντός), η Αλ Νασρ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρούι Βιτόρια υποδέχθηκε τη σημερινή της αντίπαλο, την οποία και συνέτριψε με 4-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 12ο λεπτό, έφτασε στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα των Αμπντουλάχ Αλ Σαλέμ (πεν. 24′), Αλ Σεχρί (29′), Ομάρ Χασάουι (59′) και Ζουλιάνο (90’+4).

Αυτοί ήταν και οι πρώτοι της βαθμοί στους ομίλους, μπαίνοντας έτσι στη διεκδίκηση της πρόκρισης. Έκτοτε ακολούθησαν δύο αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, μετρώντας κατά σειρά μια ήττα και μια νίκη. Στο πιο πρόσφατο, επικράτησε με 5-0 της Αλ Φατέχ, φτάνοντας έτσι τις έξι νίκες σε επτά αναμετρήσεις. Έφυγε με το διπλό στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-0 επί της Αλ Φατέχ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.