*Στον πρώτο γύρο: Μπόχουμ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης

*2-3 γκολ στα έντεκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλους τους αγώνες στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Κολωνία. Τα γκολ πέτυχαν οι Αλιντού (67′) και Τίλμαν (80′). Με εννέα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (66′ Νκουνκού, 83′ Τούτα).

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών στην Κολωνία, γνωρίζοντας δίκαια την ήττα από την ομώνυμη ομάδα. Δημιούργησε μία μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, στο 28′, όταν ο Κοχ έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Στο 66′ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αντιαθλητικής ενέργειας του Νκουνκού και στην αμέσως επόμενη φάση πίσω στο σκορ. Δεν κατάφερε να αντιδράσει μένοντας με εννέα στο 83′. Πρώτη ήττα για τους “αετούς” στο 2024 η οποία, παράλληλα, έβαλε τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0). Αξίζει να σημειώσουμε πως έχουν γνωρίσει μόλις μία ήττα στις 19 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές (έντεκα νίκες, επτά ισοπαλίες): Αυτή από την Στουτγκάρδη (2-1) στα τέλη Νοεμβρίου.

“Θέλουμε να βγάλουμε αντίδραση από την κακή εμφάνιση της προηγούμενης βδομάδας”, είπε ο προπονητής Τόπμελερ. Οι Μπούτα και Κάλαϊτζιτς περιμένουν την γέννηση των παιδιών τους, οπότε η συμμετοχή τους κρίνεται αμφίβολη. Εξέτισε ο Πάτσο. Την Πέμπτη (15/2) η Άιντραχτ Φρανκφούρτης φιλοξενείται στην έδρα της Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ για τα νοκ άουτ πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΟΧΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Άουγκσμπουργκ. Ο Μπροσίνσκι έκανε το 1-0 στο 33′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Ντεμίροβιτς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είχε τις ευκαιρίες για να “καθαρίσει” την υπόθεση νίκη απέναντι στην Άουγκσμπουργκ, δεν το έκανε και, τελικά, την πλήρωσε στις καθυστερήσεις. Ξεκάθαρα καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης η Μπόχουμ, προηγήθηκε με απίθανο ανάποδο ψαλίδι του Μπροσίνσκι και έφτασε μία ανάσα από το 2-0 στο 49′, όταν ο Αντούι-Ατζέι σημάδεψε το δεξί δοκάρι με δυνατό σουτ από πλάγια θέση.

Η πρώτη ουσιαστική απειλή των φιλοξενούμενων ήρθε στο 86′ (δοκάρι), προτού ισοφαρίσουν από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές πανηγύρισε η Μπόχουμ επί της Στουτγκάρδης (1-0 εντός) στις 20 Ιανουαρίου (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες).

Έχει πανηγυρίσει τις περισσότερες νίκες στην Μπουντεσλίγκα κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης (25) από κάθε άλλη αντίπαλο, παράλληλα κράτησε το μηδέν 20 φορές στις μεταξύ τους αναμετρήσεις. “Η ομάδα έχει δύναμη, φυσικά δεν θα έχουμε εύκολο έργο. Θα συγκεντρωθούμε στη δική μας εμφάνιση”, είπε ο προπονητής Λετς. Διαθέσιμος και πάλι ο Ασάνο.